Trendy v bydlení

Postel s nebesy – Velká foto inspirace

Postele s nebesy dodají ložnicím romantický vzhled a holčičky je milují ve svých dětských pokojích. Mohou však být i praktické. Lehké a přitom dostatečně husté závoje v létě splní funkci moskytiéry a v zimě těžká tkanina zadrží teplo.

Postele s nebesy vznikly, aby milenci v místnosti, kde spalo více lidí, měli své soukromí. Dnes už má většinou každý svou ložnici, přesto se postel s nebesy v interiérech stále objevuje. Obvykle je zahalena do jemných závojů a bílých krajek. Určitě v ložnici slouží k podtržení romantické atmosféry. Pokud tedy chcete vymalovat ložnici a předělat ji od základů, podívejte se, jaké jsou trendy a jak na to.

Látky, závoje a kanýry

Postel s nebesy má různou konstrukci. Ta může být kovová anebo dřevěná. Na ni se pak dají pověsit závěsy, závoje, kanýry a drapérie, které lze různě naaranžovat. Moderní trendy používají látky jemné a barevné, sladěné s ostatními textiliemi v ložnici. Pak je můžete sladit i s lůžkovinami, ale ty by měly mít spíše kontrastní barvu. Romantici mohou sáhnout po voláncích a kanýrech, které zjemní robustní tmavý nábytek. V moderním interiéru se používají jednoduché, hladké a čisté linie.

Konstrukce postele s nebesy vyrobená svépomocí

Pokud si chcete pořídit postel s nebesy, zvládnete to i sami, stejně třeba jako postel z palet. Obchody je nabízejí v různých cenách a navíc nemusíte hned ani kupovat zcela novou postel. Nebesa si můžete zhotovit i svépomocí. K posteli nebo na strop připevníte opěrnou konstrukci, která bude lemovat lůžko z několika nebo ze všech stran. Můžete použít třeba jen 1 až 2 garnýže nebo tyče, které vám poslouží k naaranžování závěsů. Při práci si můžete rovnou udělat ložnici podle FengShui.

Upozornění pro alergiky

Nebesa mají ale také jednu velkou nevýhodu. Musíte je opravdu velmi často a pravidelně prát, aby se nestala obrovským lapačem prachu, alergenů a možná i plísní. Pro snadnou údržbu proto raději doporučujeme použít lehké látky. Praní objemných a těžkých závěsů je velmi složité. Přemýšlejte, zda se vám vůbec vejdou do pračky, zda je zvládnete snadno a rychle sami sundat i zpět naaranžovat.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.