koupelna
Trendy v bydlení

Nové trendy v koupelnách 2019

Koupelnové trendy do našich interiérů vchází o něco pomaleji. Nikdo z nás nechce koupelnu předělávat i s obložením každý rok. Koncepce koupelny je spojena s celkovým uspořádáním obytného prostoru. Může jít o minimalistické koupelny malých bytů i luxusní velké koupelny s vanou, vířivkou i prostornými, zděnými sprchovými kouty.

Luxusní relaxace

Stále je módním trendem soulad moderních technologií, mistrného designu, pohodlí a doteku přírody. Dopřáváme si stále větší a luxusnější péči. Proto se obklopujeme high-tech toaletami i led obrazovkami u vířivky nebo třeba ve sprše. Koupelny provází příjemná hudba linoucí se ze zabudovaných reproduktorů. Nové technologie jsou často propojeny s přírodními materiály v japonském stylu. Koupelna se stává oázou klidu, pro relaxaci těla i mysli.

koupelna

Přírodní materiály

Dřevo i bambusové doplňky stále častěji nahrazují studenou keramiku. Dřevěné panely od podlahy až ke stropu dotvářejí jedinečnou čistotu moderního designu. Propojením přírodních materiálů s kamenem a betonem propůjčíte své koupelně jedinečný vzhled. Dřevo má v koupelně nahradit keramické obklady. Panely na stěnách zastoupí teak, wenge, brazilská maçaranduba či ipê.

koupelna

Elegantní šedá

Šedá působí elegantně a stala se v našich šatnících i interiérech novou černou. Pokud k ní doplníte i zelené rostliny, zaručíte skvělou regeneraci vašemu tělu i mysli. Nebojte se umístit do koupelny i větší rostliny. Paleta odstínů šedé barvy je pestřejší, než by se mohlo na první pohled zdát.

koupelna

Nové tváře kovu

Dalším materiálem, který je stálicí v koupelnovém designu, je kov. Letos přichází v barvě rosegold, černé i zlaté. Krásně se hodí i k přírodním materiálům. Kov je skvělým doplňkem do každé koupelny.

koupelna
Zdroj: flooranddecor.com

Barevné trendy koupelen 2019

Barvy koupelen se odvíjejí od materiálů použitých v našem interiéru. Rok 2019 ovládnou atmosféru v našich koupelnách přirozené tóny barev, jako je hnědá, béžová, bílá, šedá či zelená. Zelenou barvu zastupují zejména živé rostliny a dekorace. Do interiéru koupelen vstupují oblé tvary a křivky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.