Trendy v bydlení

Zařiďte si ložnici podle Feng Shui, budete se cítit lépe

Feng shui je starodávné čínské umění šťastného života, které je v optimálním souladu s okolním prostředím asi 6 000 let staré. Je součástí obsáhlého a uceleného systému vědomostí o zákonitostech proudění energie v našem světě. Životodárná energie nazývaná čchi v našem okolí musí proudit souvisle a nerušeně, stejně jako vánek, feng je totiž vítr, který v přírodě kopíruje terén, a řeka, kdy shui je voda, která se přirozeně a životadárně vine naší krajinou. Ostré rohy, úzké kouty, nevhodně umístěná dveře a okna, nesprávné polohy nábytku, nevhodné kombinace barev, některé materiály a další okolnosti mohou plynulý tok této důležité životodárné energie narušit a následně pak negativně ovlivňovat naše podvědomí. V konečném důsledku se bude snižovat kvalita našeho života.

Feng shui v ložnici

Prostředí ložnice významně ovlivňuje partnerské vztahy, intimní život a naše emoce. Prostor se posuzuje ve vztahu k jeho obyvatelům, a proto se konkrétní umístění ložnice, orientace postele na světové strany, vhodné barvy a materiály se odvíjí od konkrétního člověka a jeho potřeb. Přesto platí řada obecných pravidel, které vedou ke zvýšení kvality bydlení a života. Všeobecně by ložnice měla být vždy dobře větraná, přes den osvětlená a uklizená. Mají zde převládat mírné, jemné, uklidňující barvy a přírodní materiály. Modrá barva tlumí a zklidňuje, růžová a purpurová podporují vášeň, teplé podzimní barvy pak kladně ovlivňují kvalitu partnerských vztahů. Z pohledu orientace na světové strany je ložnice nejlépe umístěná v jihozápadní a západní části domu či bytu, což podporuje partnerské vztahy a lásku. Při výběru nábytku dbejte na to, aby směrem k postelím netrčely žádné ostré hrany skříní a špičaté předměty. Zrcadlo odráží tok energie a vadí také jedovaté rostliny.

Zaměřeno na detaily

Postel nesmí stát v místě negativního zemního záření vyvolaného spodní vodou nebo geologickým zlomem. Pokud se tedy ráno probouzíte unavení, s bolestí hlavy, kloubů, špatně usínáte nebo se často budíte, nechejte si v ložnici odborníkem změřit geopatogenní zóny. Všechny televizory, přehrávače, hudební věže a radiobudíky musí pryč. Produkují elektromagnetické pole, které není vhodné pro náš organismus. Pokud tam elektroniku máte, předměty odsuňte co nejdále od lůžka. Postel má být hlavou ke stěně, nesmí stát přímo proti dveřím a pod oknem, tedy má být mimo tok horizontální energie, která proudí dveřmi a oknem. Máte mít přehled o celé místnosti. Pomoci může paraván nebo květina mezi postelí a dveřmi, či křišťál zavěšený od stropu ve středu místnosti. Na okno dejte záclony, těžký závěs nebo roletu. Dveře do ložnice mají být na noc vždy zavřené. Na stěně nad hlavou nemají být těžké předměty, police, trámy, lustry a šikmé stropy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.