podsedák_vesna_PR
Trendy v bydlení

Kuchyňský textil a textil do jídelny, restaurací a kaváren

Při přípravě jídla se kromě jednotlivých surovin a vhodného nádobí používá také kuchyňský textil. Bez něho se nikdo v kuchyni neobejde, protože je důležitým pomocníkem. Jaká je jeho nabídka na současném trhu?

Utěrky a zástěry v hlavní roli

Už jste někdy zkusili vařit bez utěrky? Šlo to ztuha zejména tehdy, když jste potřebovali něco rychle otřít. Utěrky jsou nejčastěji používaným kuchyňským textilem, který nechybí snad v žádné kuchyni. I když vám spoustu práce ušetří myčka na nádobí, kvalitní bavlněná utěrka je pohotová a hned po ruce. Nejlépe poslouží ty ze 100% bavlny, využívají se ale i lněné, které také dobře sají vodu.

Abyste se při přípravě jídla neušpinili, používají se zástěry. Dokážou ochránit oděv před nečistotou, o kterou nebývá v kuchyni nouze. Zástěra s nápaditým designem může být i zajímavým dárkem pod stromeček pro nadšeného amatérského kuchaře nebo kuchařku.

Bez chňapky to nepůjde

Slít vodu z brambor nebo vytáhnout rozpálený pekáč z trouby se někdy ukáže jako zapeklitý oříšek, jestliže nemáte k dispozici praktické chňapky. Ochrání před popálením dlaní a současně působí i jako hezký doplněk. Bývají většinou opatřené poutkem na pověšení, některé mají v sobě všitý magnet.

Pokud nemá židle polstrování, je možné ho nahradit sedáky. Oč je příjemnější se posadit na měkký textilní sedák, než na holou židli, která je tvrdá.

Ubrusy, prostírání a běhouny

Jídlo lze servírovat na holý stůl. Nebo na něho můžete položit alespoň bavlněné prostírání, a hned to vypadá útulně. Ve spoustě domácností se ještě stále používají také ubrusy, které prostředí jídelny dokážou zjemnit a navodit pohodovou atmosféru. Zároveň také stůl ochrání před nečistotou, případně zakryjí některé nedostatky. Svátečně pak vypadají běhouny, jež se velmi často používají pro slavnostní tabuli.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *