Interiér

Elegantní dekorace interiéru v asijském stylu

Asijské dekorace přináší harmonii, svobodu, uvolnění, meditaci a osobitý životní styl. Nejdříve je třeba se rozhodnout, zda nám více vyhovuje klidný japonský a čínský styl, nebo naopak tepající barvy Indie a Indonésie. Je třeba dopředu zvážit, zda chceme požadavku celý interiér podřídit, nebo jen akcentovat umístění několika dekorací a intimnějšího osvětlení. Asijský styl se může dobře prolínat s moderním evropským designem. Asijský styl v kombinaci se vzdušným středomořským stylem vypadá velmi dobře.

Použití materiálů a dekorů

V interiérech dominuje lehce opracovatelné dřevo, jako je mango, palisandr, santal nebo čínský jilm. Často se objevuje tmavý nábytek se složitými ornamenty a na druhé straně i jednoduché, zaoblené linie využívající přírodní materiály, jako je bambus, kámen, papír a porcelán. Z textilních materiálů převládá bavlna, hedvábí a samet. Obvyklé jsou dekorace v podobě sošek, zrcadel, svícnů a lampionů. Převažují dekorativní motivy květin v podobě lotosů, orchidejí, sakur a symbolické výjevy draků, asijských božstev a obrázkového písma. Velmi dobrou volbou jsou zástěny, paravány a tapety.

Zdroj: interiorhousing.biz

Asijský styl a barvy

Asijský styl začíná zastřenými pastelovými tóny typickými pro Japonsko a končí výraznými pestrými barvami reprezentujícími Indii a Indonésii. Japonský styl dává přednost bílé, černé a červené barvě. Zenový styl zase spíše používá přírodní barvy, jako béžovou, bílou, hnědou, antracitovou a zelenou barvu bambusu. V Číně je vyrovnanost a neutralita promítána so odstínům žluté barvy, které můžeme vidět v mnoha chrámech, ale i tamních úředních prostorách. Používají se i tmavší barevné odstíny jako je červená, fialová a také barva zlatá.

Vyladění interiéru

Konečný dojem dokonale podtrhnete pomocí vhodného osvětlení interiéru. Hlavní dojem je kladen na intenzitu světla. Orientálně laděný prostor doladí tlumené, měkké a tlumenější světlo, navozující pocity klidu a intimity. Toho dosáhnete umístěním většího počtu svítidel vybavených slabším zdrojem nebo jednoduchými bodovými svítidly stíněnými papíren či textiliemi. Tenhle styl také hojně využívá svíček.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.