Interiér

Elegantní dekorace interiéru v asijském stylu

Asijské dekorace přináší harmonii, svobodu, uvolnění, meditaci a osobitý životní styl. Nejdříve je třeba se rozhodnout, zda nám více vyhovuje klidný japonský a čínský styl, nebo naopak tepající barvy Indie a Indonésie. Je třeba dopředu zvážit, zda chceme požadavku celý interiér podřídit, nebo jen akcentovat umístění několika dekorací a intimnějšího osvětlení. Asijský styl se může dobře prolínat s moderním evropským designem. Asijský styl v kombinaci se vzdušným středomořským stylem vypadá velmi dobře.

Použití materiálů a dekorů

V interiérech dominuje lehce opracovatelné dřevo, jako je mango, palisandr, santal nebo čínský jilm. Často se objevuje tmavý nábytek se složitými ornamenty a na druhé straně i jednoduché, zaoblené linie využívající přírodní materiály, jako je bambus, kámen, papír a porcelán. Z textilních materiálů převládá bavlna, hedvábí a samet. Obvyklé jsou dekorace v podobě sošek, zrcadel, svícnů a lampionů. Převažují dekorativní motivy květin v podobě lotosů, orchidejí, sakur a symbolické výjevy draků, asijských božstev a obrázkového písma. Velmi dobrou volbou jsou zástěny, paravány a tapety.

Zdroj: interiorhousing.biz

Asijský styl a barvy

Asijský styl začíná zastřenými pastelovými tóny typickými pro Japonsko a končí výraznými pestrými barvami reprezentujícími Indii a Indonésii. Japonský styl dává přednost bílé, černé a červené barvě. Zenový styl zase spíše používá přírodní barvy, jako béžovou, bílou, hnědou, antracitovou a zelenou barvu bambusu. V Číně je vyrovnanost a neutralita promítána so odstínům žluté barvy, které můžeme vidět v mnoha chrámech, ale i tamních úředních prostorách. Používají se i tmavší barevné odstíny jako je červená, fialová a také barva zlatá.

Vyladění interiéru

Konečný dojem dokonale podtrhnete pomocí vhodného osvětlení interiéru. Hlavní dojem je kladen na intenzitu světla. Orientálně laděný prostor doladí tlumené, měkké a tlumenější světlo, navozující pocity klidu a intimity. Toho dosáhnete umístěním většího počtu svítidel vybavených slabším zdrojem nebo jednoduchými bodovými svítidly stíněnými papíren či textiliemi. Tenhle styl také hojně využívá svíček.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.