ložnice
Interiér

Jak zařídit ložnici? Tohle v ní nesmí chybět!

Zařizujete ložnici? Abyste se dobře vyspali, potřebujete pár základních věcí, které vám prostor dokážou skvěle zabydlet. Přinášíme 6 tipů pro ložnici snů, ve které se bude nejenom skvěle spát, ale na kterou bude i radost pohledět!

Jedinečná atmosféra

Přejete se v ložnici cítit příjemně? Vsaďte na závěsy, které dodají místnosti lehkost i styl. Bytový textil dnes lze pořídit z pohodlí domova, takže si můžete vybírat podle svých přání. Přejete si závěsy lehké jako vánek, nebo barevně laděné ke stylu vaší ložnice? Oblíbenou variantou jsou i takzvané zatemňující závěsy, které vám zajistí absolutní tmu – a to hlavně v případě, že si chcete o víkendu pospat, ale ranní světlo vám to jednoduše nepovolí.

Povlečení? Vsaďte na kvalitu! 

Hledáte krásné povlečení, které doladí design vaší ložnice? Zapomeňte na materiály, které studí nebo kloužou. Těžko byste se v nich cítili příjemně. Bavlněné povlečení vydrží dlouho a dá se sehnat v široké paletě barev a motivů. Bavlně se nic nevyrovná – proč myslíte, že se říká „spát jako v bavlnce“? Samozřejmě proto, že bavlněné povlečení je nejpříjemnější nejenom na dotek, ale atraktivní i na pohled.

bavlněné povlečení

Máte raději anatomické nebo klasické polštáře? 

V poslední době je nový trend anatomických polštářů. Tyto polštáře z „líné pěny“ se dokážou přizpůsobit tlaku a tvaru hlavy, a vy spíte jako v nebi. Pokud dáváte přednost klasice, zvolte polštáře, které mají výplň z polyesteru nebo polystyrenu – nejsou, na rozdíl od peří či ovčího rouna, zdrojem alergenů.

Jak rychle uklidit lůžkoviny?

Nebaví vás každý den precizně stlát? Pořiďte si přehoz na postel. Peřiny složte a přehoďte přes ně nádherný a stylový přehoz. Jedná se o moderní variantu dřívějších „peřináčů“, které často hyzdily místo za postelí. Takto můžete stylově překrýt peřiny, a přitom mít místnost jako ze žurnálu!

přehoz postele

A co peřiny?

Doby, kdy lidé kýchali jen se k ložnici přiblížili, jsou snad dávno pryč. Přikrývky z dutého vlákna jsou jasnou volbou. Pokud navíc zvolíte ty od českého výrobce, podporujete místní trh. Teď už nemusíte čekat, kde vás zase bude škrábat „vykukující“ pérko. Zakryjte se pohodlně a analergicky – bude se vám rozhodně lépe spát.

Zabydlení 

Máte v plánu z ložnice učinit velmi útulné místo? Pořiďte si spoustu malých polštářků, které po sobě můžete s partnerem laškovně házet. Jsou nejenom pohodlné, ale také mají výhodu, že jim můžete měnit povlaky například podle barvy povlečení či potahu. A navíc zajistí pohodlnost – co víc si přát?

Nezapomeňte, že krásná a útulná ložnice je základem spokojeného spánku. Už se těšíte, až si vyladíte i tu vaši a dopřejete si tak konečně opravdu kvalitní spánek?

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *