Interiér

Jak vymalovat ložnici

Návodů, jaké barvy zvolit do ložnice je víc než dost. Mnoho barev na nás podvědomě působí a podle různých druhů učení jsou některé vhodné a jiné nevhodné. Nejdůležitější jste ale vy a váš pocit i intuice. Dobře se vyspat je klíčové a není to vůbec jednoduché. Vše souvisí se vším a kvalitní spánek má vliv na celá náš život. Mnoho výzkumů potvrdilo, že čím lépe se cítíte v ložnici, tím déle a lépe spíte. Náš spánek a spokojenost s celkovou regenerací i odpočinkem ovlivňují i barvy v ložnici.

Zdroj: bedroom.solutions

Studené nebo teplé barvy

Studená barvy jako je typická modrá či šedomodrá prostor ochladí a pro někoho možná až moc. Teplá žlutooranžová vás i vaši ložnici prohřeje. Rozdíl ve vnímání této skutečné teploty může být díky barvám dokonce až 7 °C. Pocity jsou subjektivní. Ložnici orientovanou na sever vymalujte oranžově či žlutě, na jih zase pomocí studených barev, jako je modrá či zelená, třeba v odstínu moře či máty. Nejvíc ložnici barevně ovlivní zvolená hlavní barva použitá ve větším rozsahu na stěnách, případně na barvě podlahy a nábytku. Tmavý nábytek v interiéru vypadá robustně, proto jej dávejte tam, kde je dostatek místa. Jinak volte světlý nábytek, a čím méně, tím lépe.

Vyzkoušejte barvu

Zvolený odstín barvy vyzkoušejte a namalujte si na stěnu čtverec, odstín se po zaschnutí vždy změní. Pak se rozhodněte, zda tuto barvu opravdu chcete mít v ložnici. Další barvy v prostoru jsou barvy akcentní. Lze je použít na části stěn, na povlečení, závěsech, lampách i polštářích. Odstíny mohou být tmavší i světlejší než je barva hlavní. Mohou být tón v tónu anebo komplementární, tedy vytvářející velmi zajímavý kontrast. Dají se použít i dvě akcentní barvy, které budou oživením a zpestřením. Používejte je ve velmi malém množství, ale plní tu nejdůležitější funkci. Celkově doladí a završ design interiéru.

Zdroj: http://wylielauderhouse.com

Zaměřeno na doplňky

Současné trendy ložnicového textilu zahrnuje syté barvy, tmavší odstíny a kombinace výrazných barev. Moderní je kombinace červené, černé a bílé. Pokrývky a polštáře se už dnes nezastýlají a velkou oblibu si získaly výrazné a netradiční grafické motivy. Mnohdy stačí pořídit nové povlečení a pár polštářků. Chcete-li si ve své ložnici opravdu dobře odpočinout, vyspat se a být spokojeni, omezte množství nábytku na minimum, odstraňte elektroniku, šicí stroj i žehlicí prkno. Ani telefon by neměl přijít do vaší ložnice. Jen tak si důkladně odpočinete.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.