samonivelační_stěrka
Stavba

Samonivelační stěrka jako finální povrch podlahy

Podlaha je denně vystavena nemalým zátěžím, a pokud chceme, aby nám vydržela desítky let, je proto nutné dbát na její správnou instalaci. Častou příčnou špatně provedené podlahy, která vrže, prohýbá se, nebo se deformuje či odlepuje, bývá nerovný podklad, na který se aplikuje finální nášlapná vrstva a jelikož většina podlahových krytin požaduje kompletní rovinnost podkladu, která se pouze aplikací běžného potěru docílit nedá, je potřeba sáhnout po něčem, co nám podlahu vyrovná.

Vyrovnávací samonivelační stěrka pro ten nejrovnější povrch

Nejčastěji se setkáváme s problémy nerovných podestů, neupraveným betonem či dorovnáním podlah v koupelnách před lepením dlažby. V těchto a dalších jiných situacích nám pomůžou samonivelační stěrky, které nabízejí skvělé schopnosti a poradí si s těmito překážkami. Samonivelační stěrky jsou určeny pro finální povrchovou úpravu podlah. Na stěrku se pak dá položit dlažba, plovoucí podlaha, parkety, lino, koberce nebo podlahové stěrky. Výběr samonivelační hmoty závisí na požadované tloušťce lití, rychlosti další aplikace a na požadavky finálně používané krytiny. Samotná samonivelační stěrka může také sloužit jako finální povrch například v garážích, sklepích, skladech a podobných prostorách. 

Jaký zvolit postup?

Před vyrovnáním podlahy samonivelační hmotou je potřeba zvolit vhodnou nivelační hmotu s jehož výběrem vám poradí prodejce nebo se stačí řídit typem podlahoviny a jakou aplikační tloušťku povrch vyžaduje. Před aplikací je vhodné zkontrolovat, zda povrch neobsahuje významné nerovnosti, které případně vyrovnáme brusným strojem. Poté je vždy potřeba podklad očistit, ověřit jeho savost a zpenetrovat penetrací. Následně už přichází na řadu vybraná samonivelační hmota, která by se měla aplikovat minimálně 12 hodin po zaschnutí poslední vrstvy penetrace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *