Pro kutily

Jak se zbavit myší

Přítomnost myší v domě i bytě je nepříjemná a může vážně ohrozit naše zdraví. Zjistěte, co je deratizace myší a proč na hubení myší mnohdy nestačí pasti.

Myši jsou zvídaví hlodavci, umí být bystří a velmi šikovní. Lezou, skáčou, koušou a prokoušou. Zanechávají po sobě specifický trus a pach močoviny, okousané předměty včetně kabelů a potravin. Jediná samička vrhne více než 50 mláďat. Je třeba proto podchytit přítomnost myší co nejdříve. Očekávat jejich invazi lze především na jaře a na podzim.

Jak se jich zbavit svépomocí

Zvukové plašičky, dýmovnice, postřiky a odpuzovače v podobě rostlin jsou spíše doplňující způsob prevence. Tradiční pastička na myši je nejznámější způsob odchycení myši, ale sporadicky funkční. Myš je chytré zvíře a pastičku prokoukne. Myš kouskem sýra moc nepotěšíte, preferuje totiž rostlinnou stravu. Deratizační staničky na myši jsou mnohem lepší volbou. Pro hubení myší se nejúspěšněji používají právě tyto nástrahy. Z bezpečnostních důvodů jsou uzavřené a nikdo se k nim tak nedostane. Ani děti, ani domácí mazlíčci. Raději ale tyto staničky nechte instalovat deratizační firmou, ta zajistí vyprázdnění staničky od nástrah na myši, ale i kontrolu a doplňování nástrah.

Svěřte se profesionálům

Manipulace s mrtvou myší zvyšuje riziko nakažení chorobami, kterými myši běžně v současné době trpí. raději myslete na své zdraví. Vyhodit takovou myš do popelnice také není řešení. Investicí do odborného poradenství a likvidace speciální firmou vám pomůže ušetřit nejen čas, ale také vaše peníze. Deratizační firma vždy navrhne efektivní řešení a další prevenci po proběhlém deratizačním zásahu. Přesně vědí, kde mají hledat myší otvory a jak nejefektivněji zasáhnout. Neriskujte zničený nábytek díky trusu, moči či okousání. Kontaminované potraviny i mrtvé hlodavce nechte raději odstranit odborníky. Myši jsou nejčastěji přenašeči zákeřných nemocí, jako je Weilova žloutenka, leptospiróza, salmonelóza, myší tyfus, tuberkulóza a mnoho dalších nemocí útočících nam vaše zdraví.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.