Zlatá cihla investiční zlato
Featured

V čem zlato překonává jiné druhy investic? Budete překvapení!

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zajímavé vyhlídky do budoucna

Posledních několik týdnů pozorujeme postupný nárůst ceny zlata. Ačkoliv se v tuto chvíli nachází na historických maximech, v následujících desítkách let poletí ještě výše. Tento drahý kov se přece jen používá v průmyslu, zdravotnictví i dalších oborech. Zároveň jej nakupují banky, státy i investoři. Přesně proto mají analytici jasno – investiční zlato (investičné zlato) bude v blízké budoucnosti velmi výkonné.

To platí nejen pro období ekonomického rozkvětu, ale také krizí. Právě v časech nepohody (války, pandemie, inflace a podobně) roste cena zlata nejrychleji. Chová se tak opačně než akcie, ETF, kryptoměny a další příležitosti. To samozřejmě platí pouze pro fyzické držení zlata…

Slitky ze Švýcarska

Jak to tak bývá, nic není bez háčku. Před nákupem zlata je nutné uvědomit si, že žádná česká mincovna zlato ve formě zlatých cihel nebo slitků nevyrábí. Většina slitků/cihliček v našich obchodech se tudíž dováží z jiných zemí (typicky ze švýcarských rafinérií).

A přesně z toho důvodu u nás existuje ohromné cenové rozpětí mezi jednotlivými obchodníky. Úplně stejný slitek si někde pořídíte například za 2 400 Kč, zatímco jinde klidně za 1 900 Kč. Vidíte ten rozdíl? Nyní si představte, že zbytečně vyhazujete 500 Kč při úplně každém nákupu v horizontu třeba patnácti let. Bavíme se o částkách v řádech desítek až stovek tisíc, které byste zbytečně vyhodili z okna.

Co z toho plyne? Porovnávejte ceny mezi jednotlivými obchodníky a nakupujte jen u těch nejlevnějších!

Investiční zlato cihla

Zdroj obrázků: zlatemince.cz.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *