Udělat si na zahradě terasu je rozhodně dobrý nápad. Tento prostor může totiž sloužit jak k lenošení, tak třeba i k pořádání venkovních večírků. Aby však bylo možné takovouto terasu používat co nejvíce, je nezbytné ji doplnit o vhodné zastřešení.
Kvalitní zastřešení
Zastřešit terasu jde mnoha způsoby. Některé jsou levné, jiné se vcelku prodraží. I když zde neplatí přímá úměra za všech okolností, je pravda, že cenově dostupnější střechy nejsou tak kvalitní jako dražší konkurence.
Dobrým příkladem je tradiční slunečník. Ten sice stojí pár tisícovek, na druhou stranu umí v podstatě jen tvořit stín. Pokud přijde byť i drobné mrholení, stává se slunečník nepotřebným.
Kdo si chce užívat venkovní posezení nejen v době, kdy je hezky, ale i když je deštivo, měl by si pořídit pergolu, a to ideálně rovnou bioklimatický typ.
V čem se liší klasika od bioklimatických pergol?
Tradiční pergoly zná snad každý. Jedná se o jednoduchou konstrukci nejčastěji zakončenou střechou z polykarbonátových desek. Nic proti tomu, nicméně pod takovou pergolou bývá hlavně v letních měsících docela vedro.
Proto jsou také stále oblíbenější bioklimatické pergoly. Jejich největší předností je lamelová střecha, která se dá nastavit zcela dle přání majitele. Střecha bioklimatické pergoly umožňuje nejen pohlcovat sluneční paprsky a zastavovat dešťové kapky, ale také funguje i jako klimatizace. V době veder si tak lze pod bioklimatickou pergolou díky lamelové střeše udělat jediným stisknutím tlačítka příjemné klima.
Kostry těchto pergol se vyrábějí hlavně z hliníku. Ten je velmi odolný a zároveň bezúdržbový. Na rozdíl od dřevěných verzí se o hliníkové pergoly člověk nemusí prakticky vůbec starat.
Zájemci o bioklimatické pergoly se mohou obrátit například na firmu ATYPY. Ta má ve své nabídce třeba bioklimatické pergoly Aerolux nebo Adam.
Zdroj obrázků: atypy.cz.