Pro kutily

Jak využít prostor pod schodištěm?

I prostor pod schodištěm může mít efektivní způsob využití, zejména v menších bytech a domech. Máme pro vás pár tipů, jak zaplnit úložné prostory pod schody.

Vestavěná skříň či šatna pod schody

Vestavěná skříň, šatna i botník je součástí vybavení domu a může být i pod schodištěm. Může sloužit na uskladnění spousty věcí, ať už se jedná o oblečení, doplňky, obuv, ale i úklidové pomůcky nebo nářadí. Mohou mít otevírací dvířka nebo posuvné dveře. Využít můžete i možností výsuvných polic.

Komora či spíž

Pokud je schodiště a prostor pod ním v blízkosti kuchyně, využijte jej na praktickou komoru či spíž. Díky tomu budete vědět, kam se všemi kořenkami, zavařovačkami, potravinami a ingrediencemi, které nemusíte mít stále po ruce ani v lednici.

Domácí vinotéka

Milovníci vína a trendy v bydlení jistě ocení svou vlastní vinotéku, která bude pod schody vypadat skvěle. Pod schodištěm můžete mít klasické stojany na víno, prosklené nebo stylově osvětlené vinotéky. Prostor může mít i chlazení a místo na skleničky. Vždy budete připraveni na romantický večer, rodinnou oslavu i domácí party. Z prostoru můžete udělat i domácí bar.

Pěkná knihovna

Jeno z nejčastější případ využití úložného prostoru pod schody je knihovna. Nabízí se tu v mnoho variant. Moderní domácí knihovny mohou mít variabilní police i uspořádání. Nábytek s vhodnou kombinací materiálů i barev může být vyroben na míru.

Domácí pracovna

Spousta podnikatelů i zaměstnanců dnes pracuje z pohodlí domova. Na domácí pracovnu potřebujete dostatek soukromí, klidu a denního či umělého světla, proto zvažte, zda tomu dispozice vašeho bytu či domu odpovídají. Do prostoru se však pohodlně vejde psací stůl, šicí stroj nebo ponk s nářadím pro domácí dílnu. Pod schody může být i pračka, sušička, anebo klavír, který se jinam nevešel.

Dětský koutek

Kromě úložného prostoru na velké množství hraček vašich dětí zde může být malá skrýš, kterou děti tak milují. Pokud je prostor pod schodištěm trochu větší, vaše děti ocení bunkr se spoustou polštářů, dek, pokladů a hraček. Doplňte zavěšená světýlka, polici na knížky nebo nástěnnou magnetickou tabuli s křídami.

Pelíšek pro domácí mazlíčky

prostorách pod schody mohou mít své zázemí i vaši domácí mazlíčci. Tento prostor dokonce nabízí i možnost posuvných vrátek. Malá místnost pro pejsky či kočky může být také otevřená i do prostoru. Dejte tedy pod schody pelíšek pro psy nebo pelíšek pro kočky. Pod schody můžete mít i akvárium či terárium.

Prostor na kola i koloběžky

Milovníci sportu osení pod schody prostor na kolo, koloběžku či kolečkové brusle. Stačí instalovat na konstrukci schodiště držák na kola. Vaše kolo tak bude v suchu a vejde se sem i příslušenství. V zimě tu mohou být třeba lyže, sáňky a boby. Pokud schody teprve plánujete, podívejte se na správný výpočet schodiště.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.