Akustické panely
Featured

Akustické panely, aneb kde se design setkává s funkčností

            Od rušných kanceláří po domácí studia. Akustické panely se v současné době těší čím dál většímu využití. A to jak díky jejich praktičnosti, tak skvělému designu. Jak ale takové panely vlastně fungují?

            Potýkáte se doma nebo v práci se špatnou akustikou? Nebo se nemůžete v kanceláři kvůli nadměrnému hluku soustředit? Přesně v těchto případech by nebylo špatné zvážit nákup akustických panelů. Ty jsou totiž navrženy tak, aby v místnostech docházelo k lepší absorpci zvuku, k eliminaci jeho odrazů, a tak i zvýšení jeho kvality.

Typy panelů

            Co se týče umístění, na výběr máme například akustický panel na zeď nebo také podlahové panely. Nejrozšířenějšími v současné době jsou závěsné akustické panely.

Dále můžeme vybírat z různých materiálů – nejběžnějším z nich je akustická pěna, která je hojně využívaná v nahrávacích studiích. Do domácností se hodí spíše dřevěné akustické panely. Ty totiž nejen dobře fungují, ale také skvěle vypadají. Třeba takový akustický panel z dubu vám doma pomůže vytvořit velmi příjemnou a klidnou atmosféru!

Jak fungují akustické panely
Zdroj: canva

A kde všude tedy můžeme akustické panely využít?

            Jednou z možností jsou již výše zmíněné domácnosti. Tam se s panely můžeme setkat nejen v obývacích pokojích, ale také domácích kancelářích nebo v domácích kinech.

            Dále je můžeme využít v nejrůznějších nahrávacích studiích, ať už domácích, nebo těch profesionálních. V obou případech jsou zde akustické panely klíčovým prvkem k dosažení požadované kvality zvuku při nahrávání.

            S akustickými panely se také můžeme setkat v kancelářích. Tam je jejich hlavním úkolem snížení okolního hluku, který může vést k nesoustředěnosti a nízké produktivitě zaměstnanců.

Akustické panely výhody
Zdroj: Dall-e 3

            Tímto však možnosti jejich využití nekončí. Hojně se používají také v restauracích, některých školách nebo jiných prostorech se zhoršenou akustikou.

            Plánujete v blízké době zařizovat nebo rekonstruovat kancelář a chcete, aby bylo všechno perfektní? Máte problémy s nadměrným hlukem? Nebo byste prostě chtěli dodat šmrnc vašemu interiéru? Tak neváhejte a pořiďte si i vy akustický panel a vytvořte si tak skvělou oázu klidu!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *