Stavba

Izolace zdiva moderními metodami

Pokud se pouštíte do rekonstrukce staršího rodinného domu, neměli byste podceňovat izolaci zdiva, která bývá u většiny takových zděných budov nekvalitní a nedostatečná. V okamžiku, kdy vás začnou trápit vlhké zdi, plíseň a další podobné problémy, je na čase pustit se do radikálního řešení.

V současné době existuje hned několik různých možností, jak se izolace zdiva provádí. Preferujete spíše moderní metody? V takovém případě se zaměřte na elektroosmózu a chemickou injektáž.

Aktivní elektroosmóza

Vysoušení zdiva na elektrofyzikálním principu neboli elektroosmóza je založena na fyzikálních jevech, přičemž se využívá elektromagnetické pole naší planety. Předností elektroosmózy je hned několik. Jedná se o izolaci a vysoušení zdiva bez stavebních zásahů, a proto nedochází k narušení statiky stavení. Používá se dokonce u složitějších stavebních konstrukcí. Elektroosmóza také představuje rychlé a cenově přijatelné řešení s dlouhodobou zárukou.

Izolace zdiva je velice důležitá, protože dokáže ušetřit nemalé náklady na vytápění, což poznáte během topné sezóny.

Chemická injektáž zdiva

Další technologií je chemická injektáž zdiva aplikující se v podstatě na jakýkoliv druh vlhkého zdiva. Proces je poměrně jednoduchý. Vnitřní vodoodpudivosti se docílí vyplněním a zúžením pórů ve stavbě. Prvně se póry předvrtají, a poté se naplní injektážní látkou, kterou mohou být silikonové krémy a mikroemulze, akrylátové gely či polyuretanové pryskyřice.

Chemická injektáž je jednoduchá, rychlá a šetrná k nemovitosti. Nemusíte se stejně jako u předchozí metody obávat narušení statiky domu. Jedná se o variabilní techniku, která se použije i na místech, kde by to bylo s jinými technologiemi obtížné, například v oblasti schodiště, výklencích a podobně.

Pokud hledáte specialistu na izolaci zdiva, obraťte se na společnost Izolace Hróz. Garantuje nízkou cenu i vysokou kvalitu odvedené práce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *