Interiér Trendy v bydlení

Obklady do kuchyně: Inspirace a fotogalerie

Zařizujete si zcela novou kuchyni, nebo se chystáte na rekonstrukci kuchyně? Přemýšlíte, jaký styl do kuchyně zvolit? Kuchyň je místem, kde rodina tráví hodně času, proto se v ní musíte cítit příjemně a obklady se vám musí líbit.

Kromě vaření se v kuchyni scházíme u snídaně, oběda i večeře. Pokud to nestihneme v týdnu, tak trávíme chvíle v rodinném kruhu alespoň o víkendu. Kuchyň a jídelna jsou místa, která by na nás měla působit příjemným a útulným dojmem. Ež začnete vybírat obklady, podívejte se, jakou barvu zvolit do kuchyně.

Jedním z klíčových prvků, které dotváří celkový dojem místnosti, jsou obklady za kuchyňskou linkou. Celkově ozvláštní prostor a poslouží ke snadné údržbě a úklidu. Velmi důležitá je také výška kuchyňské desky.

Dnes máme na trhu široký výběr tvarů, velikosti i vzorů obkladaček. Stačí si jen vybrat a nebát se být originální. Vyberte si obklady, které se vám budou líbit.

Nemusíte zůstat pouze u klasických čtvercových obkladů do kuchyně. Vsaďte na unikátní design, zajímavé tvary kachliček i originální vzory.

Nebojte se zvolit do kuchyně moderní obdélníkové, kosočtvercové, hexagonové a jiné originální tvary. Vaše kuchyň získá rázem zcela jiný rozměr i atmosféru. I když jste se rozhodli pro moderní pro šedou kuchyň, kachle do ní skvěle zapadnou.

Populární jsou v kuchyni také mozaikové obklady, které jí dodají nadčasové kouzlo. Takový interiér kuchyně se hned tak neokouká.

Velmi oblíbenou variantou jsou takzvané velkoformátové obklady, které minimalizují spáry, jsou mnohem hygieničtější, ale i praktičtější na údržbu i každodenní úklid.

Pro sjednocení dojmu, můžete použít stejný design obkladů i na pracovní desku nebo čelo kuchyňského ostrůvku. Vaše kuchyň pak bude stylově sladěná.

Vyzkoušet můžete také obklady vyrobené z tvrzeného skla nebo grafosklo, které si můžete nechat vytvořit i na míru se svým vlastním motivem. Zkuste být jiní!

Do módy se opět vrací i retro styl kuchyně. Pokud máte rádi tradice, nebojte se toho. Léty prověřená tradice vás nikdy nezklame. Kuchyň v tomto případě není žádnou výjimkou.

I do moderní kuchyně můžete vkusně zakomponovat keramické obklady. Nechte se inspirovat a popusťte uzdu svojí fantazii. Výsledek bude rozhodně stát za to.

Zvolit můžete v kuchyni také velmi oblíbené imitace kamene či dřeva. Takto provedené obklady jsou v dnešní době velmi zdařilé a nerozeznáte je od originálu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.