jak čistit koženou sedačku
Interiér

Jak vyčistit koženou sedací soupravu?

Chcete aby vaše luxusní sedací souprava vydržela stále krásná? Ignorujte babské rady doporučující improvizované způsoby čištění a údržby kožené sedačky. Naučte se čistit sedačku efektivně, a to tak, aby vám sloužila dlouhá léta.

Pro koženou sedačku je důležité, aby se čistila dvakrát ročně, a to nejen kvůli odstanění nečistot, ale kvůli použití přípravků na prodloužení životnosti usně. Některé druhy kůže vyžadují impregnaci i ošetření proti vysušení a ztrátě barvy. Tyto přípravky nejenom že zajistí, aby se sedačka brzy nezačala trhat, ale následné čištění od nečistot nebude tak urputné.

Pigmentovaná kůže (hladká)

Jedná se o klasickou lesklou kůži, kterou vidíte na kožených bundách a dalších výrobcích galanterie. Sedačky z ní jsou oblíbené pro lehce chladivý efekt a elegantní vizuál.

Hladká kůže se ošetřuje utěrkou z mikrovlákna nebo jemným kartáčkem. V první fázi odstraňte drobky a malé nečistoty. Jinou utěrkou naneste čistící prostředek (ideálně suchou pěnu). Přípravek vetřete i do záhybů. Po několika minutách působení pěnu setřete i s nečistotami. Poté kůži naimpregnujte a nechte pořádně uschnout.

Broušená kůže

Broušená useň je kůže zpracovaná po rubu nebo líci, čímž se vytahují drobná vlákna. Jedním druhem broušené kůže je například semiš, jehož zmínkou si broušenou kůži lépe představíte. Broušená kůže je hřejivá, hladká a působí rustikálně. Na své si zde přijdou milovníci přirozeného designu.

broušená kůže

Sedačku oprašte nebo lehce vysajte. K čištění použijte speciální gumový kartáček na čištění broušené kůže. Důkladně odstraňte nečistoty. Broušená kůže se čistí nasucho, takže během čištění nepoužívejte žádné přípravky. Nejprve aplikujte přípravek proti vysušení a vyblednutí podle návodu, poté můžete sedačku naimpregnovat. Impregnace je u broušené kůže velmi důležitá, protože voda může broušenou kůži vážně poškodit. Pokud se tak stane, nahlédněte na nabídku kožených souprav zde. Můžete tak s péčí začít znovu a lépe.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *