Architektura

Koncept pro policejní stanici v New Yorku

Oddělení designu a stavebnictví v New Yorku pověřilo BIG, aby navrhl svou novou 40. policejní stanici v Bronxu ve čtvrti Melrose. První stanice je umístěna ve veřejném víceúčelové budově a má za cíl posílit vztah oddělení s komunitou a zároveň snížit stres důstojníků. Ve 40. okrsku bude také umístěna zbrusu nová část městského programu: První společenská zasedací místnost v okrsku. S vlastním vchodem na ulici v této budově bude umístěn i víceúčelový prostor, který bude obsahovat informační kiosky a prostory pro pořádání kurzů nebo akcí a celkové zapojení všech lidí do činnosti do okrsku.

Zdroj: archdaily.com

Policejní stanice

BIG navrhuje jedinečnou formu designu odvozenou od základních požadavků budovy, kde jednotlivé části obsahují specifické prvky tohoto programu. Zvenčí se 40. okrsek podobá stohu cihel a odkazuje na rustikální základny raných policejních stanic NYC Police Stations. Jde o velmi zajímavou budovu. V interiéru je stanice doplněna o vybavení, které nově povzbudí dialog s komunitou a zároveň poskytuje prostor pro důstojníky ke snížení stresu a k podpoře fyzické aktivity. Zahrnuje také cvičné nádvoří s výcvikovými prostory a s lezeckou stěnou.

Zdroj: archdaily.com

Zajímavě architektonicky řešená budova

Budova vyjadřuje nový závazek města přebírající odpovědnost k životnímu prostředí. Bude to první stanice NYPD se zelenou střechou, s pomocí materiálů, jako je pískovaný beton, aby se optimalizovala energetická účinnost budovy a překonaly požadavky nezbytné pro certifikaci LEED Silver certification. Nízkoenergetické domy jsou dnes v módě a to v případě podobných budov jako je tahle. Jde o snahu dopřát policistům komfort a propojit vztahy z veřejností. Bourat mýty a budovat vztahy. Budovat fyzičku, zapojovat lidi ve volném čase do fyzických aktivit, vzdělávat je a informovat. Velmi zajímavě řešená architektonická budova je toho důkazem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.