Jak ušetřit za energie
Interiér

Ušetřete za energie díky stmívatelnému osvětlení

Aktuální cena elektřiny stoupla meziročně o stovky procent. Určitě se proto hodí tipy, jak svou spotřebu snížit a přitom ušetřit. Bezpochyby jste už narazili na nespočet různých tipů a rad, jak ušetřit na osvětlení. Výměna starých žárovek za nové LED žárovky jsou naprostou nutností. Často se ale zapomíná na možnost stmívačů – víte, v čem je tajemství stmívače osvětlení? 

Proč se vyplatí stmívatelné osvětlení?

Takzvané stmívače se objevují až posledních několik let. Jsou součástí moderního osvětlení domácnosti. Pokud se rozhodnete v domácnosti stmívače využít, ušetříte. Rozdíl oproti běžnému osvětlení spočívá v tom, že si můžete intenzitu světla snadno regulovat. Případně ji může automaticky regulovat i chytrá domácnost. Navíc je to příjemnější také pro váš organismus. Večer jednoduše intenzitu světla snížíte a můžete dosáhnout i kvalitnějšího spánku

Kolik mohu ušetřit?

Díky stmívatelnému osvětlení můžete ušetřit okolo 20 % nákladů na energii – a to rozhodně není málo. Při současných cenách energie to mohou být tisíce korun. Skvělé na tom je, že se vlastně nemusíte omezovat ve svícení. Jakmile se setmí, nemusíte nižší intenzitu světla ani zaznamenat. Na začátku, než začnete díky stmívacímu osvětlení šetřit, je ale nutná menší investice

Věděli jste, že nemusíte kupovat nové osvětlení?

Abyste mohli začít využívat stmívatelné osvětlení, musíte splňovat alespoň jednu z těchto podmínek.

  • Máte moderní svítidla, která jsou připravena na funkci stmívání
  • Zapojíte starší typ světel s ovladačem pro stmívání a tím dosáhnete stejného efektu. 

Na začátku se tak investici nevyhnete. Jednou z možností jsou LED svítidla, jejichž výhodou je právě stmívatelnost, jak říká Stanislav Lenert z Vera Hampl architectsVýhodou LED světel je delší životnost, menší spotřeba energie, malé rozměry, stmívatelnost a různá teplota barev”. Je ale velkou výhodou, že nemusíte nutně hned kupovat nové osvětlení. Stačí, když si pořídíte stmívače a zapojíte si je – případně si najdete elektrikáře, který vám je odborně zapojí. Samotné stmívače s ovladačem pořídíte za několik set korun. Pokud nemáte opravdu hodně světel, může být u běžného bytu 3+1 návratnost investice už první rok. A to se rozhodně vyplatí.

Kvalitní LED svítidla Panlux

Pokud se rozhodnete rovnou osvětlení vyměnit za nové, doporučujeme LED svítidla Panlux. Jedná se o moderní svítidla od předního výrobce a distributora osvětlení pro střední Evropu. Kvalitní LED svítidla Panlux přináší kvalitu, moderní design a dokonalou funkčnost v jednom. Výběr je opravdu velký, takže si nepochybně vybere každý a skvěle tak osvětlení skombinujete s designem vašeho bytu. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *