palladium
Architektura

5 nejdražších budov v ČR

Jak vypadají nejdražší budovy v České republice? Některé z nich prošly nedávnými rekonstrukcemi i prodejem. Možná bude některá z nich znovu na prodej.

Palladium

Nejdražší budovou v České republice je Palladium. Nedávno prošlo rekonstrukcí za desítky milionů korun. Rekonstrukce zahrnovala kromě fasády i doplnění zeleně do interiéru, sjednocení reklamních ploch a zjednodušení navigace návštěvníků. Modernizaci a renovaci prodělala i přilehlá kancelářská část a garáže. Jedno z nejznámějších nákupních center stojí na pražském náměstí Republiky. Centrum se v roce 2015 prodalo německému fondu Union Investment za 570 milionů eur. Více peněz za jednu českou budovu ještě v historii nikdo nikdy nezaplatil.

palladium

Zámek Klecany

Zámek Klecany má soukromého vlastníka. Byl zrekonstruován a nabízen k prodeji. Bývalý zámek vznikl z tvrze, o které se zachovala první zmínka z roku 1380. V druhé polovině minulého století v zámku působila také armáda. V 90. letech zámek koupila soukromá společnost, která jej zrekonstruovala a prodejní cena byla odhadnuta na čtyřicet milionů eur, tedy asi jednu miliardu korun.

Klecany

Luxusní vila v Praze -Troji

Nejdražší vila v ČR byla v roce 2017 na prodej za 15 milionů eur, v přepočtu 405 milionů korun. Má 5 podlaží, 5 ložnic, obytná plocha je 1 000 m², terasy, balkony, k tomu je hektarová zahrada s basketbalovým hřištěm. K dispozici je tichý výtah, vnitřní bazén, 2 garáže s 10. parkovacími místy, sauna i fitness. Má nádherný výhled. Původně na pozemku v rezidenční lokalitě v Praze -Troji a sousedství botanické zahrady stála klasická vila. Majitel vily, podnikatel Anthony Denny z Austrálie, zakladatel sítě bazarů AAA Auto ji strhl a postavil novou vilu. Monumentální vila v duchu první republiky stylem odpovídá rezidencím v okolí.

Luxusní vila v pražské Bubenči

Tato vila z roku 1924 je oceněna na 303 milionů korun. Má 7 ložnic, 4 koupelny, jacuzzi, krytý bazén, saunu, zázemí pro ostrahu a pro personál. V roce 2010 prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Stojí mezi diplomatickými rezidencemi kousek od Stromovky. Původní vybavení nahradily ušlechtilé materiály, která byly precizně opracované nejlepšími řemeslníky. Pokoje jsou vybaveny stylovým luxusním nábytkem, připomínající zámecké komnaty.

Novostavba od Olgoj Chorchoj v Bubenči

Stavba je něco mezi vilou a bytovým domem dělí od klasické okolní zástavby průměrně 100 let. Vznikla na místě nepříliš podařené budovy ze 70. let 20. století. V roce 2017 byla nemovitost k prodeji za 130 milionů korun. Nový majitel se měl rozhodnout, jak bude vypadat. K dispozici byla ve stavu Shell & Core, bez úprav interiéru a příček, připravená na konečnou úpravu dle představ.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.