Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy koupelen v roce 2018

Tmavé, barevné i zářivé odstíny barev pronikají čím dál více i do koupelen. Působí v nich totiž nadčasovým i luxusním dojmem vyzývajícím k relaxaci. Velkou pozornost si tento rok získala paleta čistých barev a trošku se upouští od vysoce lesklých povrchů a dlaždic. Velmi zajímavou kombinací jsou tmavší šedé odstíny s kontrastem další zvolené barvy. Přetrvává obliba přírodních materiálů mnoha podob. V popředí je elegantní kombinace různých odstínů dřeva, které se velmi hodí pro moderní koupelnový design s použitím přírodního kamene.

Honey – jemně zlatavě růžový med

Barva honey je žhavou novinkou na scéně a je charakterizována lesklými odstíny růží, v jemně zlatavě růžovém odstínu medu. Nádherně vypadá v kombinaci s bílou, tedy i se sanitární keramikou, bateriemi a příslušenstvím. Pomalu tak vytlačuje oblíbený lesklý chrom z prvního místa oblíbenosti. Mnoho nových designerů baterií nabízí právě barvu jemně růžového zlatavého medu jako hitu sezóny. Ve vysokém lesku mají i duhový nádech.

 

Modrá koupelna jako nový hit

Z ložnice tato barva sune do koupelen i kuchyní. Modrá barva je nedotčena vodou a novou odpovědí v roce 2018 na bezbarvé tóny běžných koupelen. Ideální je kombinace s bílou i černou barvou. Můžete ji zařadit jen v doplňcích nebo dát této barvě mnohem větší prostor. Jde o to, jak moc chcete mít svou koupelnu osobitou a extravagantní. Modrá koupelna je další žhavou novinkou.

Zdroj: idealhome.co.uk

Černobílá kombinace

Nadčasová kombinace černé a bílé barvy ve velkém kontrastu ovládla nadšení mnoha lidí již před mnoha lety a tato kombinace i nadále stále v oblibě přetrvává. V roce 2018 bude tato varianta ještě více na vzestupu. Světlo a stín, naprosté protějšky barev, to vše vytváří velmi zajímavý vizuální efekt v koupelnovém designu. Můžete tyto barvy použít v malých i prostorných koupelnách. Tento kontrast barev daný prostor nezmenší ani neudělá tmavším. Monochromatické koupelny budou v roce 2018 v kurzu.

Bílá stálice

Pokud jste konzervativní, máte rádi čisté línie a nechcete příliš experimentovat, zkuste bílou. Bílá klasika, je stále barvou nejprodávanějšího odstínu koupelnového nábytku na celém světě. V současné době se objevuje i v odstínu perleti a také v materiálu v podobě mramoru. V kombinaci s dlaždicemi netradičních tvarů s moderním 3D efektem bude i nadále lámat rekordy ve své popularitě po celém světě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.