nanášení vyrovnávací hmoty na stěnu
Stavba

Vyrovnávací hmoty pomohou zahladit nedokonalosti na podlaze i stěnách

V případě rekonstrukce bytu či domu nebo stavby nového pravděpodobně řešíte i to, jak zajistit dokonalé rovné a hladké stěny. Každá nerovnost se projeví a může být problémem v budoucnu.

Pomohou vyrovnávací hmoty, mezi které se řadí různé materiály podobné tmelům. Stěna zpočátku nemusí být perfektní, ale právě pomocí těchto hmot vyplníte a vyhladíte vše, co nevypadá, jak by mělo.

Vyrovnávací hmoty pomohou opravit nedokonalosti

Vyrovnávací hmoty, mezi něž patří například vyrovnávací malty, lze použít k opravám a vyplnění různých trhlin, děr, nerovností a dalších poškození, ať už vznikla nedbalostí během stavby nebo například kvůli různým nehodám či neopatrnou manipulací se stavební technikou a nářadím.

Těmito hmotami lze vyhladit především zdi, ale třeba i spáry mezi sádrokartonovými deskami, nerovnosti po zavedení vody či elektřiny, montáži zásuvek, osvětlení, podlah a podobně. Můžete díky nim opravit třeba i betonový potěr. Vyrovnávací hmotu je ale třeba správně vybrat tak, aby se hodil pro váš účel a pro použité materiály.

Vybrat můžete třeba cementový potěr

Zásadní pro rozlišování vyrovnávacích hmot je jejich složení. Prvním typem jsou hmoty na bázi cementu, které se hodí pro minerální podklady a opravu defektů na nich. Jde o tak zvaný cementový potěr, který se dá dokonale vyhladit a oprava je tak téměř neviditelná. Další možností může být hmota podobná tmelu obsahující umělou pryskyřici, který se hodí spíš pro drobnější opravy.

Oblíbené jsou i sádrové vyrovnávací hmoty, které jsou ideální pro podobné zásahy jako ty cementové. Pro zahlazení nerovností v případě instalace sádrokartonů jsou dokonce nejvhodnější. Je ale třeba myslet na sníženou odolnost vůči vlhkosti.

Kde koupit kvalitní vyrovnávací hmoty?

Vybírat můžete třeba u tradičního výrobce Baumit. Tyto hmoty se hodí pro minerální podklady, lze je použít na stěny a podlahy. Díky své odolnosti jsou vhodné jak pro interiéry, tak i exteriéry.

Více na https://baumit.cz/reseni/lepeni-obkladu-a-dlazeb/vyrovnavaci-hmoty

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *