Trendy v bydlení

Inspirace: Vánoční výzdoba bytu

Většina z nás si chce i letos vytvořit vánoční výzdobu bytu. Pokud se domníváte, že i letos nebudete stíhat díky pracovnímu vytížení a vše zase necháte na poslední chvíli, připravili jsme inspiraci na rychlou vánoční dekoraci.

Vaší sváteční tabuli na jídelním stole sluší jehličí. Větvičky lze jen tak položit na ubrus a dozdobit LED světýlky. Můžete vložit i větvičky spolu s dlouhou svící do skleněné vázy nebo skleničky. Pár svícínků uprostřed stolu vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru. Velmi jednoduchá a současně efektní dekorace vznikne, když dáte do skleněné mísy vánoční ozdoby. Můžete použít i tác na cukroví, na kterém se blyštivé koule krásně vyjímají. Vánoční ozdoby můžete různě zavěsit do okna nebo třeba i na lustr.

Vánoce v celém bytě, třeba i v ložnici

Přeneste si vánoční atmosféru letos i do ložnice. Ozdobte si čelo postele vánoční girlandou. Na noční stolek dejte svícen nebo malé stromky v květináčích. Právě ty nejjednodušší dekorace bývají současně ty nejefektnější. Malé stromky v bílých nebo jinak barevných květináčích, které omotáte mašlí či lýkem, ozdobí třeba i okenní parapety, slavnostní tabuli nebo vstup do bytu. Vánoční výzdoba předsíně je opravdu důležitá. Zde budete vítat všechny své sváteční hosty. Postačí malý vánoční stromek v květináči, koš s ozdobami, dárek ovázaný mašlí a nejrůznější dekorace zavěšené na věšáku u dveří. Použijte i sušené plody, koření nebo šišky.

Vánoční a adventní věnce

Vánoční a adventní věnce nesmí během svátků Vánoc chybět v žádném interiéru. Můžete si je zavěsit opravdu kamkoliv, kde budou pěkně na očích. Adventní věnec se čtyřmi svíčkami dejte na jídelní stůl, na konferenční stolek či komodu. Vánoční věnce budou krásné na stěně v předsíni, v obývacím pokoji nad pohovkou a zejména na vstupních dveřích do bytu. Nádherně vypadají i vánoční lucerny.

Vlastnoručně vytvořené vánoční ozdoby

Pokud jste nestihli nakoupit dekorace, můžete si je na poslední chvíli vytvořit i sami. K tomu vám postačí i obyčejný bílý či barevný papír, který si sladíte do letošní barvy vánoc, kterou jste si pro tento rok na Vánoce zvolili. Papírové vánoční ozdoby mohou být na vánočním stromku, na větvičkách ve váze i zavěšené na lustru. Nádherné jsou sněhové vločky a vánoční hvězdy zdobící naše okna. Podívejte sem jak si snadno vyrobit zimní dekorace do oken.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.