zahrada
Dům a Zahrada

Jak si zpříjemnit pobyt na zahradě v letních dnech?

Sníte o krásné zahradě, která bude vaší oázou klidu? Nechte se inspirovat našimi tipy, které vám chvilky na zahradě zpříjemní v úporných teplých letních dnech.

Bazén nebo sprcha

Snad každá zahrada či dvůr se neobejde bez bazénu, který je hlavním útočištěm před horkem. Stejně podobně na tom jsou i zahradní nebo koupací jezírka, kde si stačí smočit kousek nohy a hned vám bude lépe. Ovšem, pokud na zahradě nemáte ani bazén, ani jezírko, můžete využít zahradní sprchu, která se v poslední době těší velké oblibě.

bazén

Přírodní kuchyně

Rádi kuchtíte? Využijte krásného počasí a vařte venku. Letní kuchyně jsou moderní a pokud si ji dobře zařídíte a vybavíte, lehce nahradí tu hlavní v domě. Kvalitní gril nesmí chybět a díky slevovému kuponu za něj nemusíte utratit majlant. Pro posezení s přáteli nebo rodinou se jistě bude hodit i venkovní bar, kde můžete míchat ty nejzajímavější drinky.

Posezení pod pergolou

Dopřejte sobě i svým přátelům příjemné posezení v útulné a zastíněné pergole nebo altánku. Jak si ji vyzdobíte, je už jenom na vás – v poslední době jsou velmi populární světýlka a velké baldachýny. Mějte však na paměti, že pergola je takovým druhým obývacím pokojem na zahradě – i ta by měla být alespoň trochu sladěna. Stylový zahradní nábytek, kterým pergolu vybavíte, seženete za hubičku díky slevovému kódu 4home.

Nezapomínejte ani na děti

I děti si zaslouží svůj koutek na zahradě. Dnešní trh nabízí nespočet možných druhů pískovišť, prolézaček, houpaček a malých bazénků. Velmi oblíbené jsou dětské domečky, které šikovní tatínci rádi vyrábí sami nebo si je snadno můžete zakoupit v obchodě.

Správné osvětlení

Zahradu nemusíte využívat pouze přes den, díky správnému osvětlení můžete s přáteli sedět i do nočních hodin. Volte tlumenější světla, která umístěte kolem chodníčků. Dále můžete volit například různá řetězová světla, lampičky, lucerničky a mnoho dalších typů světýlek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *