Pro kutily

Jak vyrobit létajícího draka z papíru – DIY

Létajícího draka si klidně můžete vyrobit i sami doma. Potřebujete jen základní vybavení. Kromě papíru, špejlí, lepidla a provázku navíc budete potřebovat trochu fantazie.

Potřebné pomůcky:

  • 2 dřevěné laťky
  • arch hedvábného papíru
  • krepový papír
  • režný provázek
  • lepidlo či lepicí páska
  • klacík na namotání provázku

Výroba kostry draka

Laťky si nejdříve uřízneme v poměru 3:2, například v délce 75 a 60 cm. Laťky přeložíme přes sebe tak, že tu kratší dáme do dvoutřetinové délky té delší. Pomocí pravítka prověříme pravý úhel a svážeme je provázkem. Základní kostru draka po celém obvodě obvážeme provázkem. Pomůže nám, když si na koncích laťky uděláme vždy zářezy.

Tip: DIY – Chytré uspořádání, které vám ulehčí život

Další postup výroby draka

Kostru draka přiložíme na hedvábný papír a podle obvodových provázků jej obkreslíme. Přidáme asi 2 až 3 cm navíc, které budeme ohýbat přes kostru. Obkresleného draka nejprve vystřihneme a pak přiložíme kostru a přes ni přehneme konce. Ustřihneme špičky papíru, aby nám nepřekážely a přelepíme.

Zdroj: wikihow.com

Malování draka

Na výzdobu draka použijeme barevné spreje, pastelky nebo třeba fixy. Lze také zvolit variantu vystřihnutých obrázků, které na draka nalepíte. Pokud zapojíte svoji fantazii, drak bude hotové umělecké dílo. Na ocas je třeba asi 2 m provázku, na který asi po 25 cm upevníme 8 až 10 mašliček vyrobených z krepového papíru. Můžeme si zvolit různé barvy a vzory. Čím barevnější bude ocas, tím veselejší bude hotový drak. Ocas důkladně připevníme.

Papíroví draci

Draka otočíme naruby a na laťkách si nejprve označíme 15 cm od středu. Zde nalepíme čtverečky izolepy a protáhneme jimi provázky zauzlované na laťkách. Provázky na lícové straně vytvoří kříž, kam uvážeme smyčku s vůlí pro případné dotažení. Opřeme špičku draka o zem, aby se zemí svíral 60 ˚. Provázek na kříži pevně zauzlujeme, aby směřoval k zemi pod úhlem 90 ˚. Přivážeme ke kříži provázek namotaný na kus dřívka a můžeme vyrazit za příznivého větru na kopec pouštět draka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.