Architektura

Dřevostavba v brazilském ráji zvaném ITAIPAVA

Seznamte se s místní architekturou a formou bydlení přímo na rovníku v Itaipavě v Brazílii. Má osobité kouzlo i praktické využití.

TIP: Koukněte se na oblíbené dřevostavby od společnosti Haas Fertigbau

Výhodou dřevostaveb jsou jistě tepelně izolační vlastnosti, izolací nosné stěny s minerální vatou a s doplněním fasádního izolantu tak dostává dřevostavba velmi dobrou efektivitu součinitele prostupu tepla. Nízké tepelné ztráty a potřeba energie umožní i poměrně drahý zdroj na vytápění jako je elektřina. Mimo základovou desku a betonové podlahy jde o suchý proces a stavět se dá celý rok. Dostanete také větší užitný prostor díky užším nosným stěnám oproti cihelným domům. Na stejném půdorysu ušetříte několik m² díky subtilní dřevěné konstrukci.

Další výhody dřevostavby

Variabilita a flexibilita je dalším přínosem, pokud zvolíte dřevostavbu. Mnohem snadněji lze v hotovém domě posunout již hotové příčky, dveřní otvory a další úpravy. U dřevěné konstrukce jde o rychlé korekce a nápravy. Není nutné bourat příčky. Další velký přínos je v oblasti ekologie. Dřevostavba je šetrná k životnímu prostředí. Uhlíková stopa v podobě vypuštěných skleníkových plynů při výstavbě dřevostavby je kladná díky tomu, že dřevo ke svému růstu potřebuje CO2 a produkuje kyslík. Nízké akumulační schopnosti dřevostavby jsou výhodou. Jakmile zapnete topení, je hned teplo a místnosti jen tak nevychladnou.

Dřevostavba na rovníku

Nádherná dřevostavba zasazená do srdce přírody se nachází v brazilském ráji zvaném ITAIPAVA. Nádherné a velmi rozlehlé vodní plochy a lokální rezidenční projekty přivedly studio Cadas Architecture k vytvoření ryze přírodního komplexu, který je prostě jedinečný. Tato dřevostavba je vlastně rodinným domem. Je celá vytvořena z přírodních materiálů, které jsou obsaženy současně i v podlaze a nábytku. Vypadá to sice jako skromný příbytek, uchvátí vás především až při vstupu do domu, kde se až tají dech, ve kterém by si najde každý své oblíbené místo k životu.

Foto: Cadas Architecture

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.