Featured

Hnědá koupelna – Inspirace a trendy

Pokud jde o hnědý interiér, nejprve si asi představíme přírodní dřevo. Hnědá koupelna může být krásná a působit útulným dojmem. Podívejme se na spoustu inspirace na koupelny v hnědé barvě.

Hnědé koupelny inspirace

Koupelna v hnědých tónech se hodí pro ty, co mají rádi klasiku a nechtějí často provádět opravy a změny. Hnědá barva je neutrální a vytváří pocit klidu. Interiér v hnědých barvách je nadčasový a nikdy vás nebude nudit. Stačí jen občas vyměnit malé příslušenství a dekorace. Hnědá může být malá koupelna i koupelna větších rozměrů.

Hnědé obklady a dlažba

Existuje řada keramických a kameninových obkladů, dlažeb i laminátových podlah vhodných do vlhkého prostředí. Podlaha a stěny koupelny mohou být v mnoha různých odstínech hnědé, nabízených jak v plných barvách, třeba i v kombinaci s květinovými a geometrickými motivy, ale i v podobě dřeva, kovu, betonu a terakoty. Doplňky mohou být i z proutí, ratanu či bambusu. Pak myslete i na odvětrávání koupelny. Můžete volit velké, střední, malé i mozaikové dlaždice, které lze libovolně kombinovat a oživit tak místnost.

Omyvatelné barvy a tapety

Do koupelny jsou vhodné i omyvatelné barvy nebo třeba vinylové tapety, jejichž vrchní vrstvu tvoří plastová hmota odolávající vlhkosti. Snadno se udržují a povrch se dá snadno setřít vlhkým hadříkem. Navíc je povrch odolný vůči oděru. Používají se i sklovláknité tapety, které imitují plastický dekor se strukturovaným povrchem. Mají vysokou přilnavost a propustnost, proto se nemusíte obávat jejich odlupování od stěny. Tapety dokážou zakrýt případné nedostatky a nerovnosti povrchu stěn.

Béžovo hnědá kombinace

Velmi oblíbená je v koupelně béžovo hnědá kombinace barev v interiéru. Můžete libovolně kombinovat různé odstíny obkladů a dlažeb, zařizovacích prvků v podobě vany, sprchového koutu a umyvadla, ale i koupelnového nábytku. Zajímavé jsou i malé doplňky jako třeba věšáky. Úchyty nástěnných skříněk pak pěkně slaďte k věšákům. Sladit můžete i rám zrcadla. Hnědé a béžové mohou být i předložky, ručníky a další doplňky.  

Slaďte předložky a další drobnosti do hnědé

Koupelnové předložky, ručníky a osuškyhnědé barvě budou ozdobou každé koupelny. Pěkná je i jejich kombinace v hnědo béžové barvě. Velmi romanticky působí třeba v kombinaci se dřevem. Můžete přidat i praktický kapsář ve stejném stylu. Použít můžete i drátěný systém podobný klasickému kapsáři. Hnědé může být třeba i prkénko, nádoby ta tuhé a tekuté mýdlo, kelímky na zubní kartáčky a další drobnosti.

Koupelnový nábytek v hnědé?

Můžete zvolit klasický koupelnový nábytek, minimalistické a velmi moderní kousky, anebo třeba trendy kousky v retro stylu. Pokud máte styl rádi vintage, můžete sáhnout třeba po zdobeném, viktoriánském nábytku do koupelny. Navíc můžete do koupelny dát klidně i klasický nábytek, který je určený třeba do obýváku. Nábytek ze dřeva nezapomeňte ošetřit speciální ochrannou vrstvou, která zajistí vysokou odolnost nábytku proti vlhkosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.