sportovní_podlaha_PR_parketcentrum_cz
Stavba

Možnosti při výběru sportovní podlahy

Podlahy pro tělocvičny, fitness centra či sportovní haly mají svá specifika. Je potřeba vybrat takovou podlahovou krytinu, která vydrží zátěž, nárazy a jiné specifické pohyby při sportu. Jaké jsou varianty?

Výběr sportovní podlahy by měl probíhat zejména v souladu s tím, o jaký sportovní areál se jedná. Je rozdíl, zda jde o zem ve fitness centru, kde může spadnout dvacetikilové závaží, nebo podlahu v tělocvičně, kam se chodí hrát basketball. Představme si teď obecně několik typů sportovních podlah.

Lepená masivní palubka podlahy Junckers

Jako podlahy pro tělocvičny jsou vhodné například palubkové podlahy Junckers. Její povrch tvoří lepená masivní palubka v tloušťce až 22 mm, ve skladbě jsou využity speciální rošty z vrstveného materiálu na bázi dřeva. Podlahová krytina je vhodná do školních tělocvičen i na profesionální sportoviště, je certifikována pro soutěže FIBA. Nehodí se do vlhkých prostor.

Masivní parketa na roštu Elastic pro míčové hry

Jinou variantou je klasická masivní parketa na roštu Elastic. Ta je vhodná zejména pro školní tělocvičny a sportoviště určená primárně pro míčové hry. Nevýhodou může být tloušťka systému 15 cm, pro některé prostory je to dost limitující, výhodou je rozhodně cenová dostupnost.

Masivní parketa lepená na beton

Pro taneční sály a fitness centra je vhodná masivní parketa přilepená na beton. Je poměrně tvrdá, pád na takovou podlahu bolí, proto se nedoporučuje pro sportovní účely. Pro fitness centra a taneční centra je ovšem ideální. Má ráda teplotu kolem 20 °C a vlhkost vzduchu mezi 45-55 %.

Potřebujete novou sportovní podlahu?

Všechny výše zmíněné typy podlah vám pomohou vybrat a položit odborníci z PARKETCENTRUM s.r.o. Nabízí prodej parket i renovace parketové podlahy. Rádi vám také poradí, jestli ve vašem konkrétním případě stačí renovace, nebo potřebujete kompletní rekonstrukci sportovní podlahy. Více informací najdete přímo na www.parketcentrum.cz.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *