Interiér

8 tipů jak využít květiny v koupelně

Pokud se domníváte, že byste rádi přidali rostliny do vašeho domova, ale bojíte se, že dlouho nepřežijí, zvažte jejich umístění do vaší koupelny.

Interiérové rostliny jsou přínosné mnoha způsoby. Jsou krásným vizuálním doplněním prostoru, vytvářejí měkkost, přidávají barvu a pomáhají při čištění toxinů ze vzduchu. Rostlinám obecně prospívají pravidelné dávky vlhkosti, které pocházejí ze sprchy. Koupelna jim svědčí. I když je vaše koupelna na tmavé straně, některé rostliny, obzvláště ty, kterým se daří v nižších úrovních deštného pralesa v koupelně nepotřebují zvláštní péči. Přinášíme návrhy interiérů a rostlin do vaší koupelny.

Parožnatka

Parožnatka vypadá jako parohy. Snese stín, takže nepotřebuje mnoho světla. Vlhkost v koupelně jim vyhovuje. Montáž kapradin do rámů v mechu, jak je ukázáno v této koupelně, přináší zábavný a zajímavý způsob, jak mohou ukázat svůj jedinečný tvar.

 

Aloe Vera

Aloe Vera jsou v široké škále velikostí, tvarů a textur. Jsou neuvěřitelně snadné na pěstování a je jednoduché se o ně starat. Pouze jednou měsíčně je nutné je zalít. Jsou to pouštní rostliny. Potřebují dostatek světla a jsou ideální do koupelny, kam se dostane spousta slunce.

Monstera

Monstera pochází z mexických a středoamerických lesů, vytváří lázeňskou atmosféru i v této menší koupelně. Je to půvabná a snadno rostoucí rostlina, která potřebuje teplo, vlhkost a panašované druhy i více světla.

Tchýnin jazyk

Jednoduchá a velmi snadná výzdoba, která navazuje v řadě u vany. Možná se mísí s velkými krystaly, mušlemi nebo jinými ozdobnými předměty, jak je ukázáno v příkladu níže. Tyto tvrdé rostliny jsou výborné pro absorpci toxinů, a to i podle výzkumníků NASA. Jsou také známé jako rostliny dobra a štěstí pocházející ze západní Afriky.

Břečtan

Břečtan roste rychle a snadno. Může viset v závěsných květináčích a jde o tak trochu invazivní druh. Umí prokázat až neuvěřitelný přírůstek, umí se pnout a lézt nahoru téměř kolem čehokoliv. Koupelna při kombinaci řady rostlin i několika druhy břečťanu pomáhá zjemnit prostor.

 

Bambus

Bambus je rychle rostoucí rostlina, která k nám přichází ve všech tvarech a velikostech. Má krásnou zelenou barvu ve všech variacích. Potřebuje dostatečné množství vody, takže budete muset bambus držet na očích, aby nedošlo k vysušení. Stojí ale za to.

Živá zeď

Živé stěny si získaly popularitu před několika lety a stále jsou silně vyhledávané. Stylové stěny přinášejí alternativu k rostlinám v květináčích. Mezi populární rostliny patří mechy a kapradiny, ale existuje mnoho dalších typů rostlin, které takto mohou fungovat a prospívat ve vlhkých koupelnách.

Interiér a exteriér

Tato neuvěřitelná sestava je dílem návrhářů Jamese Wonga a Davida Cubera a nachází se v Burgbadu. Představte si, že jste se ponořili do teplé, bublinkové vody, zatímco posloucháte zpívat ptáky a kvákat žáby. Je samozřejmě snadné mít rostliny v koupelně, když je venku tak krásně.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.