Zařízení koupelny
Interiér

Zařizujeme koupelnu: Co je teď v módě?

Umyvadlo, záchod, vana… co víc si přát. Možná nějaké koupelnové trendy? Podívejte se, jak zařídit koupelnu.

Úložné prostory

Byla by škoda si krásnou moderní koupelnu hyzdit horami špinavého prádla a upatlanými „sprcháči“ každý pes jiná ves. Ať už vyznáváte trend minimalismu nebo ne, myslete na to, že v koupelně nemusí být vystaveny všechny kosmetické produkty světa. Od toho jsou regály v drogerii. Když budete mít v koupelně dostatek úložného prostoru, všechno hezky schováte do skříněk a venku necháte jen to, co opravdu slouží jako dekorace. 

Alespoň pár základních věcí jako mýdlo na ruce a jeden sprchový gel je praktické nechat po ruce. Pořiďte si na ně ladící designové lahvičky, do kterých budete přípravky dolívat. Bude to ekologičtější, ekonomičtější i prostě hezčí. 

Vybavení pro děti

Při plánování úložných prostor myslete na to, jestli a kdy se vaše rodina rozroste. Malí lidé velkou i malou koupelnu osídlí speciálními mastičkami a hračkami do vody. Aby to pak u vás  nevypadalo jako v cirkuse, naddimenzujte úložné prostory, aby byly zbylo místo i pro vaše budoucí poklady.

Zakomponujte vychytávky jako stupínek k umyvadlu přímo do nábytku. Sice můžete zakoupit plastové schůdky ve velkém řetězci, ale nebude vypadat lépe, když roli stupínku na sebe vezme poslední šuplík koupelnové skříňky?

Obsah obrázku interiér, patro, zeď, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

Schovejte chytře dětský stupínek do šuplíku. Zdroj: Pinterest Erin Hays

Uzavíratelné skříňky jsou ideální nejen jako skrýš, ale také kvůli bezpečnosti. V koupelně totiž uchováváme spoustu chemikálií, které nepatří do dětských nenechavých ruček. 

Koupelna a záchod zvlášť

Na přelomu milénia byl záchod v koupelně největším hitem. V bytech se ušetřilo místo i rozvody vody. Jenže ženy nepřestaly s pěnovými koupelemi a aplikací make-upu, stejně jako muže nepřestaly bavit záchodové seance s knihou, později s mobilem. Spolu se „zbytečnými“ partnerskými hádkami tak přišlo vystřízlivění z koupelen s toaletou. 

Ve 20. letech 21. století proto už tuto chybu neopakujte a rozhodně si udělejte záchod jako samostatnou místnost. Nezapomeňte tam přidat alespoň malé umyvadlo, protože opravdu nechcete otvírat dvoje dveře špinavýma rukama, nedej bože chodit přes celý byt. 

Výjimku pro záchod v koupelně udělejte pouze v případě, že se nejedná o jediný záchod v domácnosti a ten další je samostatný. Tato kombinace je veskrze výhodná, protože občas se hodí po toaletě jít rovnou do vany. A když si k záchodu přidáte ještě bidet, posunete svůj hygienický komfort ještě o stupínek výš. 

Dvě umyvadla vedle sebe

Zatímco záchod a vanu partneři v jedné místnosti sdílet nechtějí. S umyvadly už takový problém nemají. Sice dvojitá umyvadla mají jen minimální podíl na celkovém počtu prodaných umyvadel, ale jejich majitelé na ně nedají dopustit. Představa společného čištění zubů s partnerem vypadá romanticky, ale nezapomínejte, že nežijete v americkém filmu, nýbrž sdílíte domácnost s českým mužem. Skutečný význam mají dvě umyvadla spíše v rodinách s většími dětmi, které se potřebují zároveň vypravovat do školy a sdílení čehokoliv vede k hádce. 

Obsah obrázku patro, interiér, zeď, bílá

Popis byl vytvořen automaticky

Dvě umyvadla s úložným prostorem a kosmetika ve stejných lahvičkách přispějí k modernímu vzhledu koupelny. Zdroj: Pinterest: Homebunch.com

Baterie v barvě mosazi a růžového zlata

Drtivá většina koupelen disponuje baterií ve stříbrné barvě vyrobené z chromu nebo nerezu. Jsou nenáročné na údržbu, cenově dostupné a dostatečně kvalitní. I když existuje velký výběr, pořád jsou trochu fádní. Kdo chce skutečně neotřelou moderní koupelnu, klasickým bateriím se vyhne. 

Oproti tomu chrom je na údržbu náročnější, protože vyžaduje opatrnější zacházení. Zato ale dlouho vydrží a vypadá luxusně. Navíc retro vzhled tradičního chromu je opět v módě. Naopak novodobý vzhled dodá chromovým bateriím nátěr barvou růžového zlata, který krásně ladí s hnědým koupelnovým nábytkem nebo podlahou.

Koupelnová nika

Ještě před pár lety tento pojem znal málokdo. S rozvojem Instagramu a Pinterestu však vstoupil v povědomí. Nika je jednoduše řečeno prohlubeň ve zdi. Slouží k odkládání kosmetiky a zároveň jako designový prvek. Když se hezky osvětlí a doladí dekoracemi, dodá koupelně luxusní dojem. Rozhodně představuje mnohem elegantnější řešení než klasický držák na sprchové gely.  

Autor: Nabytek-interior.cz

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *