Architektura

Moderní ekologický dům, který nebude mít každý

Dřevostavby, montované, nízkoenergetické domy a podobné úsporné rodinné domy na klíč jsou v poslední době hodně žádané. Asi každý z nás touží po krásném, moderním, praktickém a pohodlném bydlení. V kurzu jsou zejména úspory za energie a vytápění, ve snaze ušetřit finance a ulevit životnímu prostředí. Nízkoenergetické a k tomu i chytré domácnosti jsou tak středem pozornosti, zvláště když jde o rychlé bydlení podstavené takzvaně na klíč.

TIP: Podívejte se na typové dřevostavby a vyberte si pro vás tu nejlepší

Zdroj: archdaily.com

Bioklimatický a technologický dům

Mimo montované domy ze dřeva, bungalovy, rodinné domy či dřevěné chaty, které vynikají vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, mechanicky řízeným větráním a dalšími pozitivními vlastnostmi se v posledních letech tento neustále rostoucí trend výstavby podobných domů neustále potvrzuje dalšími inovacemi a novinkami. Skvostný rodinný dům, postavený za neuvěřitelných 10 týdnů, to jenom potvrzuje. Jeho majitelé měli pouze jedno přání. Měl to být navržený dům, který bude maximálně šetrný k životními prostředí. A proto architektonická kancelář NOEM zvolila bioklimatický a technologický dům, který byl záhy postavený v rekordním čase 10 dnů se 100% digitálním procesem, jenž umožňuje maximální energetickou účinnost. Domek najdete ve španělském městečku Castellón.

Zdroj: archdaily.com

100% digitální ekologický dřevěný dům

Unikátní 100% digitální ekologický dřevěný dům byl ekologicky vyroben i používán. Právě digitalizace umožnila navrhnutí bioklimatického, optimalizovaného a inteligentního domu. Navržený design byl následně odeslán přímo na digitální řezací stroj bez jakéhokoliv zprostředkování. Výsledkem tohoto rychlého procesu je efektivní a udržitelný dům po všech směrech. Z celkové délky stavby 10 týdnů, celkem 8 týdnů trvalo vyrobení prefabrikátových dílů a 2 týdny trvala montáž celé stavby. Udržitelnost životního prostředí byla dosažena díky intenzivnímu využívání místních obnovitelných materiálů a pasivnímu užití dřevěného domu, který je v celkovém výsledku vysoce energeticky efektivní. Jeho design rozhodně stojí za to. Takový dům nebude mít každý.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.