Architektura

Brazilský dům

Rozsáhlé luxusní bydlení. Navazující místnosti vytvářejí rozlehlý a prostorný brazilský dům.

Zajímaví práce s jedinečnými ohraničeními a omezeními, které představuje zdejší dost drsná krajin. Často přináší to nejlepší z dílen architektů a exkluzivní výsledky promítnuté v interiérech a domovech, které dávají nový kabát jinak konvenčnímu designu.

Tip: Dřevostavba v brazilském ráji zvaném ITAIPAVA

Nepravidelný tvar a šikmý terén rohového pozemku v Bragança Paulista v Brazílii znamenal velký oříšek a studio Reinach Mendonça Arquitetos Associados muselo vytvořit inovativní plán úžasného domova, který překonal prostorové i estetické překážky.

Dům EL je spíše sbírkou tří jednotlivých interiérových jednotek, spíše než jedné splývající struktury, které jsou vzájemně propojeny řadou nádvoří, krytých chodníků a pergol. Každý z těchto interiérových svazků slouží ke svému specifickému účelu s možností jasně definovat hranice.

Hlavní objemové linie domu v betonu a na ocelových sloupech obsahují dvě různé úrovně a obytnou plochu spolu s hlavní ložnicí. V úplně jiném objemu najdete ložnici pro hosty spolu s úžasnou saunou a domácími lázněmi. Skleněná pergolová střecha je spojena s odděleným obývacím pokojem a s pokoji pro hosty. Ty pak dopřávají naprosté soukromí.

Všechny interiérové svazky dohromady vedou k plánu „L“ kolem nádvoří bazénu, na střední úrovni terénu s ohledem na přirozenou topografii lokality. Toto uspořádání dává přednost vnějším oblastem k rohům, což napomáhá diskrétnímu a úctyhodnému vztahu mezi domem a okolím.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.