Interiér

Vánoční vločka z papíru – Krok za krokem

Každá sněhová vločka je jedinečným unikátem. Pokud si vyrobíte své vlastní papírové vločky, budou jedinečné zrovna tak. Sněhové vločky z papíru jsou krásnými dekoracemi, které jsou velmi snadné na výrobu a použitelné jako dekorace na mnoha místech v domě či v bytě.

K výrobě papírových vloček potřebujete jenom arch papíru a k tomu ještě nůžky. Pro svou přirozenou krásu a přitom velmi nenáročnou výrobu jsou tyto papírové vločky ideální i pro jejich tvoření s dětmi.

Kulatá sněhová vločka

Přeložte si nejprve arch papíru na polovinu. Pro výrobu klasické sněhové vločky vám úplně postačí běžný kancelářský papír o velikosti A4. Pokud chcete, aby byla vaše papírová vločka trochu zdobnější, můžete si nejprve zvolený papír pomalovat pastelkami, fixami nebo třeba vodovkami. K výrobě papírových vloček můžete rovnou použít barevné papíry a vaše výzdoba bude pestrá. Vyžaduje to trochu trpělivosti, dejte pozor, abyste papír neprotrhli. Jakmile budete mít v ruce svou první vločku, papírovou vločku s chutí se pustíte do další. Vaše vánoční výzdoba bytu bude krásná.

Než začnete stříhat

Najděte ve skladu nejprve střed papíru. Pak vezměte spodní roh papíru a přehněte jej přes střed směrem nahoru. Vznikne vám tak trojúhelník. Pak papír přehněte ještě jednou, právě okolo založeného rohu. Přeložte jednu stranu asi ve třetině a pak ji zase překryjte druhou stranou. Po několika takovýchto složeních vám bude papír trochu připomínat kornoutek. Při zacházení s papírem a jeho překládání pořád jeho špičku držte dole. To bude tvořit střed vaší budoucí sněhové vločky.

Jakmile začneme stříhat

Přeložte na polovinu a budete mít před sebou malý jehlan. Odstřihněte horní stranu trojúhelníku do tvaru jemného oblouku. Stříhejte přes všechny vrstvy papíru vždy tam, kde horní vrstva končí. Pak jste připraveni na výrobu krásné sněhové vločky. Začněte stříhat vločku.

Jednoduché i složité

Můžete nejprve vyzkoušet jednoduchý vzor a pak zkoušet složitější. Čím jemnější průstřihy a čím více jich bude, tím bude vaše sněhová vločka detailnější a mnohem jemnější vzorek. Nakonec rozbalte svou sněhovou vločku a můžete ji lepit třeba na okno.

TIP: Podívejte se i na náš návod, jak na vánoční hvězdu z papíru.

Zdroj: pronaladu.cz

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.