Interiér

Jaká je barva pro rok 2018

Každoročně vyhlašuje společnost Pantone dlouho očekávanou barvu roku a letos tedy barvu roku 2018. Odborníci tentokrát vybrali velmi dramatický odstín s názvem Ultra Violet. Výběr barvy roku není nikdy náhodný. Vždycky se její výběr snaží reflektovat celkovou náladu ve společnosti a snaží se nám pomoci při aktuálním rozpoložení. Tato barva nám dává, to, po čem aktuálně nejvíce toužíme nebo co v současné době potřebujeme. Tento krásný odstín nám dává možnost se inspirovat a naplánovat si nový rok 2018 naplněný kreativitou, objevováním a plněním snů. Ultra Violet se dá velmi dobře použít v interiéru a proto si i vy pořiďte něco fialového.

Odstín Ultra Violet

Odstín Ultra Violet představuje a charakterizuje vysokou originalitu, vynalézavost a vizionářské myšlení, které nás velmi dobře nasměruje do budoucnosti. Podle společnosti Pantone právě barva Ultra Violet odkazuje na velké tajemství nekonečnosti vesmíru, velkých objevů a budoucnosti. Tato barva stejně jako nekonečná noční obloha symbolizuje právě to, co je možné teprve objevit. Tento odstín barvy se pojí s duchovnem, vírou, spiritualitou a meditací a není taky divu. Historicky je totiž právě fialová barva symbolem mystiky a duchovna. Jde ale také o odstín typický pro vyjádření vaší individuality, široké kreativity a možnosti experimentování. Výrobci barev vyhlašují i další trendy v barvách na rok 2018.

Zdroj: interior-designing.net

Dulux – Heart Wood

Barva Heard Wood od společnosti Dulux dodá vašemu interiéru harmonii. Jde o teplý, neutrální odstín s nádechem barvy vřesu. Tento odstín předestírá pohodu i v dnešních nejistých časech, přináší přívětivé prostředí, po kterém doma toužíme.

Dutch Boy Paints – Sandstone Tint

Společnost Dutch Boys Paints vyhlásila svou barvou roku 2018 odstín Sandstone Tint je krásný teplý odstín zemité šedobéžové barvy, který odkazuje na jednoduchost minulých časů a současně se vyznačuje moderním a sebevědomým postojem směřujícím do budoucnosti.

PPG Porter Paints – Black Flame

Černá barva je dráždivá, sofistikovaná a dramatická. Jde o dokonalý způsob, jak vytvořit luxusní efekt v interiéru. Společnost PPG Porter Paints vyhlásila barvou roku 2018 barvu Black Flame. Tento odstín připomíná barvu uhlí, je vysoce elegantní a je takovou jemnější a měkčí verzí černé pro moderní a velmi stylový interiér.

Sherwin-Williams – Oceanside

Výrobce barev Sherwin-Williams vybral barvu roku s názvem Oceanside. Jde o spojení bohatého odstínu modré s kapkou emerald zelené v barvu. To vytvoří útulný a klidný pocit, což připomíná závan dálek a tajemství. Skvěle se kombinuje s čokoládovými odstíny dřeva, krémovou barvou a matnými zlatými odstíny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.