Pro kutily

Kuchyňský ostrůvek – 11 inspirací na ostrůvek v kuchyni

Pokud přemýšlíte o vhodném uspořádání kuchyně, zkuste popřemýšlet o kuchyňském ostrůvku. Vypadá velmi pěkně a navíc má celou řadu výhod.

Kuchyňský ostrůvek jako bar

Kuchyňský ostrůvek se většinou umísťuje do společných prostor kuchyně a obýváku a opticky dělí obě části. Kuchyňský ostrůvek můžete využít k tomu, abyste prostor kuchyně propojili s obývacím pokojem a doplnili jej mírně zvýšeným barovým sezením. Tato varianta je vhodná zejména pro prostorný interiér a větší kuchyni. K tomu ba měla být zvolena vhodná barva do kuchyně a můžete si zvolit i omyvatelné barvy do kuchyně, třeba místo obkladů.

Kuchyňský ostrůvek jako snídaňový pult

Ostrůvek můžete využít i jako příjemný snídaňový pult. V ranním shonu pak nemusíte usedat k jídelnímu stolu. Pokud dáte k ostrůvku snížené barové židle a přidáte protaženou pracovní desku přes okraj ostrůvku, výsledek bude dokonalý. Přesah dobře poslouží jako prostor pro nohy při sedání. Navíc pod desku pohodlně zasunete barové židle, aby nepřekážely. Místo je vhodné i pro děti, které mohou sledovat, jak vaříte a připravujete jídlo.

Kuchyňský ostrůvek pro vaření

Kuchyňský ostrůvek lze také osadit spotřebiči a použít jej k samotnému vaření a přípravě jídla. Nejde o nijak nákladnou investici. Pokud si zasadíte varnou desku do ostrůvku, ten, kdo právě vaří, se může současně účastnit veškerého dění v kuchyni i v obývacím pokoji. Nestojí zády k návštěvě, k dětem ani partnerovi, kteří jsou v obýváku. Pokud si právě vaše hrají na koberci nebo sledují televizi, máte je stále na očích a máte přehled o situaci. Navíc během přípravy jídla můžete při vaření pohodlně sledovat třeba svůj oblíbený seriál nebo video o vaření v televizi.

Kuchyňský ostrůvek se vším vybavením

Ideální situace je tedy taková, kdy má kuchyňský ostrůvek svůj přívod studené a teplé vody, je dobře osvětlený, vybavený funkčními zásuvkami a digestoří. Zkrátka a dobře, měl by míst v dosahu vše potřebné pro přípravu pokrmů. Nejčastěji používané pracovní plochy a zařízení pak musí být ve správné výšce, aby se vám u ostrůvku dobře pracovalo. Taková pracovní plocha vám ušetří spoustu práce a námahy. Určitě nechcete doplácet na nepohodlí, když si jeho stavbu přesně a správně nepromyslíte. Váš interiér může zdobit bílá kuchyň, barevná, ze dřeva i nerezu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.