Architektura

Stylová kavárna ve Vietnamu přináší inspiraci

Studio Le House nedávno dokončilo kavárnu An’garden, originální místo pro každodenní setkání v Hà Đông, Hà Nội, Vietnam.

Tip: Kolik stojí bytový architekt? Chyby při stavbě vás mohou stát více.

Tato ocelová rámová kavárna má celkovou plochu 750 čtverečních metrů a má hravé uspořádání. Rostliny a květiny přinášejí charakter celého prostoru, inspirující pocit svěžesti a odloučení.

Zatímco dům plný ocelových rámů může vyznít jako suchý a těžký, dojem z kavárny An’garden pochází z improvizovaných závěsných rostlinných květináčů a vyvolává vizi visící na zasněžené visící zahradě, jak tvrdí architekti.

Tato budova byla zaměřena na to vytvořit exkluzivní místo, které přináší hostům radost z kávové vůně i malebného prostředí.

Navzdory jasným průmyslovým vlivům se tato původní ocelová kavárna ve Vietnamu cítí být přivítána. Stmívání a spousta dřevěných povrchů pomáhají dosáhnout přátelské atmosféry.

Na fasádě tohoto prostoru se mísí velké kusy skla s ocelovými rámy. Jednoduché cementové stěny oddělují chodník od vnitřního prostoru.

Aby se minimalizovaly těžké pocity cementu, rostliny jsou považovány za optimální řešení, které se synchronizuje s vnitřním prostředím.

Vzhledem k tomu, že jsou tabulky uspořádány v různých konfiguracích, prostor přivádí možnost jak velkého shromáždění, tak i intimní rozhovory.

Malý rybníček s vodními rostlinami pod schodištěm dodává kouzlo.

Foto: Hiroyuki Oki.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.