Architektura

11 inspirací na bílou kuchyň

Pokud zrovna stavíte novou nebo rekonstruujete původní kuchyň, máme pro vás pár cenných rad a nápadů, jak svou novou kuchyň změnit třeba i od samotných základů. Zkuste si ji při výstavbě i přestavbě vylepšit tak, aby vám dobře sloužila. Poradíme vám jak na to.

1.   Nový tvar kuchyně

Trendy se prostě mění a je kladen důraz zejména na funkčnost a praktičnost. Mnoho různých, inovovaných, kuchyňských spotřebičů a pomocníků je třeba vhodně rozmístit. Dříve oblíbené kuchyňské sestavy do tvaru L nebo U se mění, protože je k nim špatný přístup. Novou a mnohem lepší variantou jsou v současné době dvě rovnoběžné linie a kuchyňský ostrůvek.

Tip: 8 tipů jak zařídit kuchyň v roce 2018

2.   Pravidlo pravé ruky

Dodržováním pravidla pravé ruky si ulehčíme mnoho práce. Umístění spotřebičů podle synchronizace přípravy jídel zleva doprava je klíčová. První je tedy skříň na potraviny a lednice, dále pak odkládací plocha, dřez, následuje pracovní plocha a varná deska.

3.    Jaký zvolit materiál

Cenově nejdostupnější jsou dvířka z lamina, velmi odolná proti mechanickému poškození. Vyšší variabilnost nabízí dřevovláknitá deska známá jako MDF, kterou lze tvarovat a k dispozici je i plastický dekor. Nejvyšší luxus přináší dvířka linky vyrobená ze skla, dýhy nebo masivu. Povrchová úprava dvířek vždy určuje jejich odolnost. Zvolte úpravy eliminující otisky prstů a usazování mastných nečistot, která se dobře čistí.

4.   Zaměřeno na kuchyňské spotřebiče

Do kuchyňské vestavby se dává trouba, která se nově oddělila od varné desky. Můžete mít v kuchyni troubu pečicí, mikrovlnnou i parní. Trouba má být vestavěna spodní hranou 90 cm nad zemí. Pokud je nutné stavět trouby nad sebe, níž si dejte pečicí troubu, nad ní parní a nahoru troubu mikrovlnnou.

5.   Praktické doplňky

Můžete si pořídit dvoudveřové americké ledničky s dostatkem prostoru a přidanými funkcemi, jako je výrobník ledu, dávkovač na chlazenou vodu nebo držáky na lahve. Oblíbený je i retro design různých barev a dekoru. Využijte designové rychlovarné konvice, kávovary, toustovače či odšťavovače.

6.   Úložný prostor a hluboké zásuvky

Jako úložný prostor jsou velmi praktické hluboké zásuvky, do kterých je dobře vidět a lze do nich vložit pořadače a dózy. Hodí se i háčky, lišty a různé závěsné systémy, díky kterým budete mít vše po ruce. Praktické jsou i magnetické pásky na nože i kořenky.

7.   Členění prostor

Praktické rozvrhnutí prostor mezi dolním a horním kuchyňským nábytkem umožní snadno umýt mastnotu a kapky od jídla. V blízkosti varné desky si dejte na zeď materiál velmi odolný proti vysokým teplotám. Keramické dlaždičky, obklady, omyvatelnou barvu nebo dekorativní stěrku.

8.   Osvětlení kuchyně

Při vaření je nutné mít dobře osvícenou pracovní plochu. Centrální svítidlo má být za zády a je třeba mít dobře osvětlenou i pracovní desku. V místě skříněk je dobré využít samostatné osvětlení a podsvícení skříněk.

9. Podlaha do kuchyně

Můžete zvolit praktické PVC nebo vinylové podlahy přinášející navíc dokonalou imitaci přírodních materiálů. Údržba takové podlahy je pak snadná a rychlá.

Zdroj: freshome.com

10. Zaměřeno na vzhled

přinášíme i pár rad, jak zařídit kuchyň. Ke klasicky zařízeným kuchyním, ale i do moderního designu se hodí i industriálně laděných, kovových předmětů, třeba v podobě plechové dílenské stoličky nebo svítidla.

11. Vsaďte na doplňky

Celkový prostor lze doladit smaltovaným nádobím, nebo kousky z kameniny. Jde o super dekoraci i stylové kuchyňské pomůcky, které jsou ozdobou interiéru.

 

Zdroj: freshome.com

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.