Interiér

Jak zařídit studentský pokoj?       

Pokud právě předěláváte pokoj školáka na studentský pokoj, nebo zařizujete nový pokoj pro studenta doslova od podlahy, podívejte se na pár tipů, jak se dá udělat jeho proměna i s velmi omezeným rozpočtem. Stačí přiložit ruce k dílu.

Proměna dětského pokoje na pokoj studenta je občas velká výzva. Nízký rozpočet však nemusí být překážkou. Můžete zkusit zrenovovat starý nábytek a díky tomu docílit kompletní přestavby místnosti. Udělejte studentský pokoj světlejší a uspořádanější. Zohledněte v něm nároky dospívajícího mladíka či slečny.

Renovace nábytku

Dejte si pozor na to, aby nebyl pokoj tmavý a na výmalbu, nábytek i doplňky zvolte světlejší barvy. Změňte stávající uspořádání nábytku a sjednoťte jeho nesourodost novou barvou pro barevné sjednocení. Snažte se vyhodit nebo rozdat vše nepotřebné. Velké množství předmětů vytváří nesoulad a nepořádek. I když je renovace náročnější, než zakoupit vše nové, výrazně uspoříte finance.

Zkuste barevné tapety

Mnoho mladých lidí vyžaduje tmavší barvy. Zkuste použít tapety s plastickým vzorem a dejte je jen na část stěny. Zbytek vymalujte světlou barvou. Vhodnou variantou je bílá, světlá pudrově růžová či lososová, světle zelená, béžová i šedomodrá. Jako doplňkové barvy můžete zvolit třeba oblíbenou černou s metalicky měděnou, stříbrnou či zlatou. Splníte tak trendy posledních let.

Zvolte chytré doplňky

Jako dominantu v interiéru zvolte moderní designová svítidla, lampičku u postele i stolní lampičku. Stejnou barvu můžete využít na bytových doplňcích, jako jsou závěsy, polštářky a návleky na židli, které při troše šikovnosti zvládnete i sami ušít. Studentský pokoj oživí i naše tipy na jarní dekorace a svěží barvy. Když si sami vymalujete, nalepíte tapety a přetřete nábytek, ušetříte za řemeslníky.

Na čem nešetřit

Nešetřete na kvalitní posteli a matraci. Můžete si ji sami vyrobit třeba z palet, ze kterých vytvoříte i chybějící části nábytku, jako jsou stolky, poličky a regály. Nešetřete ani na kvalitním osvětlení a ergonomické židli. Sledujte akce a slevy. Pokud jste se rozhodli vyhodit koberec, plovoucí podlahu či lino si zvládnete položit i sami. Pokoj oživí pokojové rostliny, které jsou vhodné i pro začátečníky.

Změňte barvy a vyměňte úchytky

Pokud nábytek natřete a vyměníte úchytky, tyto malé detaily naprosto změní celkový vzhled pokoje. Pokud si na výrobu nábytku z palet nebo renovaci nátěrem netroufnete, navštivte bazary a sledujte stránky ve stylu „Daruji za odvoz.“ Můžete zde pořídit unikátní, krásné, originální, velmi zachovalé a levné kousky, které jedinečně dotvoří jakýkoliv interiér. Pokud se vaše dítě právě osamostatňuje, podívejte se, jak zařídit garsonku třeba právě pro studenta.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.