monti_nabytek_cz_PR_obývací_nábytek
Interiér

Jak na výběr obývacích stěn

Centrem veškerého dění a vzruchu se stal obývací pokoj již před dlouhou dobou. Je tedy jasné, že je důležité, aby na nás dobře působil. Jeho zařízení by nám mělo poskytnout praktické a funkční vybavení, ale zároveň by mělo i hezky vypadat, není–liž pravda? Zároveň musíme myslet na to, že se jedná také o naší relaxační zónu, takže bychom se při výběru měli vyhnout extravaganci, která by mohla klid narušovat.

Jak na zařízení obývacího pokoje? Vedle klasické dvojice – pohodlného posezení a konferenčního stolku – je nejdůležitější přeci obývací stěna! Jak na její výběr? Na to jsme se zaměřili v tomto článku:

Obývací stěna vs. Sestava

Základní otázku, kterou by jste si měli položit, je: Obývací sestava, či stěna? Obývací stěna je celkový komplet nábytku, který většinou obsahuje televizní stolek, skříňku a police. Samozřejmě v různých kombinacích a variantách, ve stejném stylu a designu. Obývací sestavy jsou systémovým nábytkem. Což znamená, že je zařízení stále ve stejném designu a stylu, ale vy si sami můžete nakombinovat a vybrat, jakým kouskům dáte přednost.

Místo umístění obývací stěny

Je dalším zásadním a rozhodujícím faktorem při výběru. Mluvíme o celkovém prostoru, který máte k dispozici, ale jelikož je každý obývací pokoj jedinečný, musíte se vy sami zaměřit na ten váš. Připravili jsme pár rad, které by vám mohly pomoci.
Televizor a tedy také televizní stolek by neměl být nikdy umístěn naproti oknům. Nejideálnějším řešením je mít TV vedle nich. Pouze takto se vyhnete odlesku na obrazovce.
Pokud bojujete s prostorem, dejte přednost jednoduchosti a minimalismu. Závěsné obývací stěny jsou pro vás jako dělané! Jelikož je nábytek ve vzduchu, zavěšený na stěně, odkryje se více podlahy. Což má za následek optické zvětšení prostoru, které vám v tomto případě hraje do karet.

Ať tak, či onak, řiďte se hlavně také svým prvotním instinktem, který ve většině bývá dobrým rádcem. A pokud se bojíte, zvažte různé varianty a promyslete si pro a proti. Přejeme vám, ať vyberete správně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *