sedací_soupravy_pšenčík
Interiér

5 tipů, jak zařídit obývací pokoj – sedací souprava je dominantou pokoje

Obývací pokoj je místem odpočinku i setkávání s rodinou a přáteli. Než se vrhnete do zařizování, rekonstrukce či úprav vašeho obývacího pokoje, zamyslete se nad jeho využitím. Je váš obývací pokoj místem odpočinku nebo je spíše zábavy? Podle toho vsaďte na jeho zařízení.

Před zařizováním či rekonstrukcí obývacího pokoje si promyslete jeho celkový vzhled. Nebojte se zkusit něco nového a originálního. V tomto pokoji by se měly odrážet zvyky celé vaší rodiny i váš osobitý styl. Dopřejte si komfort a pohodlí.

Barvy do obývacího pokoje

Dejte na stěny v obývacím pokoji tlumené odstíny teplejších barev. Kombinací dvou barev lze navodit příjemnou atmosféru. Třetí barvu už zvolte jen jako doplňkovou. Teplé barvy obývací pokoj oživí, působí povzbudivě na psychiku a zmenšují pocit napětí. Studené barvy jsou pak spíše psychicky pasivní, působí čistým, jasným a svěžím dojmem.

Podlahová krytina

Podlaha má být příjemná na dotek bosých nohou, designově zajímavá a odolná. Podlahy z přírodních materiálů, jako dřevo nebo kámen, jsou nadčasové. Zajímavá je i podlaha z keramických dlaždic v neutrální barvě. Oblíbené jsou i laminátové podlahy, které se snadno udržují. Koberec může být po celé místnosti, nebo jen u sedačky a konferenčního stolku.

Nábytek do obývacího pokoje

Dobře navržené bydlení má i dostatečné množství úložných prostor. Pokud máte možnost umístit skříně do šatny či do předsíně a obývací pokoj nechat dýchat, je to velmi dobré řešení. Do obývacího pokoje můžete zvolit obývací stěny, komody, televizní stolky, knihovny, poličky, či odkládací a konferenční stolky se šuplíky. Zvolit lze i sedáky a taburety s úložným prostorem.

Vytvořte dominantu místnosti

Umístěte do obývacího pokoje předmět, který zaujme na první pohled a současně koresponduje s celkovým vzhledem místnosti. Může to být krb, zajímavá sedací souprava či pohovka nebo třeba stojací lampa. Dodáte místnosti náležitý šmrnc a necháte od něj odrážet design prostoru.

Sedací soupravy a křesla

Obývací pokoj je místem odpočinku a relaxace, proto dbejte na pohodlné sezení. Abyste nesáhli vedle, nechte si vyrobit sedací souprava na míru. Bude tak odpovídat zcela vašim představám. Je jen na vás, zda bude sedací souprava rohová nebo do písmene U. Může být rozkládací, nebo i s úložným prostorem. Dominantou obývacího pokoje může být nejen sedací souprava, ale i luxusní kožené křeslo. Můžete doplnit i pár taburetů. Sledování oblíbených seriálů i čtení oblíbené knihy může příjemně podtrhnout právě pohodlná a prostorná pohovka, kde budete mít spoustu místa.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *