Trendy v bydlení

5 tipů na jarní dekorace – Oživte svůj dům

Na jaře se příroda probouzí a všude kolem zní zpěv ptáčků. Jak si vnést do bytu či domu trochu jara? Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou vykouzlit jedinečnou atmosféru i úsměv na tváři.

Rozjasněte svůj domov pestrými a pastelovými barvami, veselými dekoracemi a voňavými květinami. Interiér dostane svěží energií, která se přenese i na vaši náladu. Zapojte fantazii a začněte tvořit.

Květiny a větvičky do vázy

Dejte si do vázy pár větviček kroucené vrby, břízy, kočičky, zlatý déšť nebo šeřík. Doplňte je kyticí narcisů nebo tulipánů, které vás probudí ze zimního spánku. Jaro a květiny prostě patří k sobě. Doplňte na větvičky pár peříček a vykouzlíte si doma tu pravou a útulnou atmosféru. Zapíchat je můžete i do misky či květináče do zelené aranžovací hmoty.

Pestrobarevné květináče

Do barevných květináčů si dejte kvetoucí rostliny. Přeneste si domů pestré barvy květů petrklíčů, narcisů, zakrslých tulipánů, krokusů, hyacintů, sedmikrásek či modřenců, které oživí vaše okna. Krásné budou i na stole, konferenčním stolku či na komodě. Doplňte je veselými zápichy s kytičkami, motýlky a zvířátky. Můžete si je i sami vyrobit z papíru či textilu nalepeného na špejlích.

Zasaďte si bylinky

Mezi náročné rostlinky patří třeba řeřicha. Pěstovat ji můžete na misce na vatě, v zemině v květináči nebo ve stylové mističce. Pak si ji můžete přimíchat do salátu, nebo dát na chleba s máslem či tvarohem. Zdravá svačina dobře chutná. Do květináčů můžete dát pažitku, petržel, bazalku a spoustu dalších bylinek vhodných do kuchyně. I do bylinek můžete zapíchnout pěkné ozdoby.

Barevné polštářky

Potištěná bavlna s motivem jarních květů, ptáčků či motýlků v pestrých barvách na polštářcích vykouzlí jarní atmosféru jedna dvě. Vyměňte polštáře, závěsy a jiné těžké tkaniny za svěží materiály, jako je bavlna nebo len. Pestré vzory a potisky dodají vašemu domovu nový šmrnc. Vaše sedačka bude jako vyměněná a okna rozkvetou se závěsy.

Malované kamínky

Na okenní parapety, do květináčů i do aranžmá na stůl si namalujte kamínky. Mohou zdobit i záhonky na zahrádce. Oblázkové berušky, ježci či kytičky budou krásní poslové jara. Připravte si placaté oblázky, akrylové barvy a štětce. Nejdříve si kamínky natřete oblíbenou barvou a po zaschnutí základní barvy namalujte červeným beruškám černé hlavičky, oči i tečky, ježkům bodlinky a jablíčka, kytičkám zase sluníčkově žluté středy. Fantazii se meze nekladou. Přelakujte je bezbarvým lakem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.