Trendy v bydlení

Jak elegantně a útulně zařídit garsonku

Možná je vám kolem dvaceti let a těšíte se na své první samostatné bydlení. Nebo naopak patříte k těm dříve narozeným a takový malometrážní byt je přesně to, co jen tak tak stačíte sami udržovat a bohatě vám k životu stačí. Bydlení v malém bytě může být praktické i pěkní současně.

Je jasné, že máme jiné potřeby ve dvaceti jako mladí a svobodní, ve středním věku, kdy máme rodinu a děti, nebo v šedesáti letech, kdy už jsme zase jen v páru nebo sami. Pokud právě zařizujete garsonku, i malý prostor se dá upravit na míru našim tajným představám.

Garsonka pro mladé

Co potřebují mladí lidé k životu? Dostatek místa pro návštěvy a večírky, dostatečný prostor na ukládání věcí, na sezonní oblečení, sportovní oblečení a nářadí. Mohou klidně přemisťovat nábytek podle svých aktuálních potřeb. Manipulace jim nevadí a mají na ni dostatek síly.

Mohou využít nástavce, zvedat postel do vestavěné skříně a používat rozkládací stolky. Na spaní může sloužit i rozkládací sedačka. Vhodné je zvolit prostornější šatnu vybavenou praktickými policemi a skříněmi, kde se věci a oblečení dobře uloží a schová.

Garsonka pro seniory

Starší generace už více preferuje praktičnost, komfort a pohodlí. Mělo by být jasně dané rozmístění nábytku, protože už nemají tolik síly s nábytkem neustále manipulovat. Důraz se klade především na soukromí a pohodlí místa sloužícímu ke spánku a relaxaci. Obývací prostor současně funguje jako menší ložnice, která může být oddělená příčkou od zbytku místnosti.

V obývacím pokoji může být samostatná sedačka nebo lenoška pro odpočinek přes den na čtení a sledování televize. Místo původního, těžkého nábytku z větších bytů a těžkých, starožitných kusů je třeba si pořídit novějšími, lehčími a jednoduchými tvary se snadnou manipulací. Sedací souprava i postel by měly být vyšší, aby se z nich dobře stávalo a vše v úložných prostorech snadných na dosah.

Zdroj obrázků: interiorzine.com

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.