Interiér

Jak vyčistit pračku od chlupů?     

Pokud máte pračku plnou chlupů, zapáchá a jsou z ní cítit plísně, je nejspíš nejvyšší čas na vyčištění bubnu a vnitřku pračky. Přečtěte si, jak pračku snadno vyčistit.

Jak vyčistit pračku od chlupů

Vyčistit pračku od chlupů, které vám doma šíří vaši zvířecí miláčci, není nic snadného. Jestliže máte nějakého domácího mazlíčka, psa nebo kočku, určitě vás štve, že máte v pračce i na vypraném prádle chlupy. Z pračky je nejlépe odstraníte octem a vodou a z prádla v sušičce. Některé pračky mají speciální program na zvířecí chlupy. Doporučujeme také na oděvy používat lepicí válečky na chlupy.

Jak vyčistit pračku octem a sodou

Zkuste čištění pračky octem. Do zásobníku nalijte až po okraj ocet do oddílu pro máchání a půl hrnku sody do přihrádky pro prací prášek. Přidejte 2 hrnky octa přímo do bubnu pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nejdelší prací cyklus a spusťte pračku naprázdno. Před fází máchání cyklus přerušte a nechte pračku přes noc v pohotovostním režimu. Ráno ji spusťte a nechte cyklus doběhnout.

Rady proti chlupům v pračce

  • Před praním usušte oblečení – hoďte oblečení pokryté chlupy do sušičky a použijte cyklus bez ohřevu na 10 minut, popřípadě na dalších 5 minut. Pak vyčistěte filtr sušičky a vložte oblečení jako obvykle do pračky.
  • Váleček na textilní prach – použijte ho před vložením oděvů do pračky a přejeďte jím i vyprané a suché oblečení.
  • Bílý ocet – než zapnete pračku, přidejte do zásobníku na aviváž 120 ml octa, protože kyselina octová uvolní zvířecí chlupy přilepené k materiálu.
  • Pravidelně a často čistěte pračku – vytírejte buben pračky a sušičky, pravidelně čistěte nebo měňte filtr.
  • Používejte míčky do sušičky – pomohou ušetřit čas, dosáhnout lepších výsledků sušení a zachytí spoustu chlupů.
  • Zvolte správný program – některé sušičky a pračky jsou vybaveny antialergenním programem, který chrání před alergeny, jako jsou zvířecí chlupy, roztoči, pyl či zbytky práškového pracího prostředku.

Jak vyčistit pračku od plísně

Na čištění pračky od plísně zkuste Savo proti plísním. Otevřete dveře a okna a dejte si gumové rukavice. Vytvořte ve stejném poměru směs Sava, kyseliny citronové a teplé vody. Vyčistěte gumové těsnění starým zubním kartáčkem. Pak hadr vyperte v pračce na nejvyšší teplotu. Po skončení přidejte do praní 2 šálky octa a zapněte stejný cyklus znovu bez Sava. Pak vytáhněte dávkovač na prací přípravky a vyčistěte ho i s prostorem na šuplík octem a sodou v poměru půl na půl.

Jak vyčistit pračku Savem

Pro čištění pračky existuje přímo přípravek Savo čistič pračky. Smíchejte v nádobě 1 uzávěr se 3 litry teplé vody, ponořte do nádoby zásobník na prací přípravky, nechte působit 30 minut, odrhněte kartáčkem na zuby a vložte zpět. Hadříkem vymyjte vnitřní prostor pro zásobník a vnitřní část dvířek pračky s gumovým těsněním okolo dvířek včetně záhybů. Zbytek čističe dejte do zásobníku a spusťte program bez předpírky minimálně na 60 °C. Použít můžete i 2 tablety do myčky.

Jak zbavit pračku zápachu

Perte pravidelně na vyšší teploty 60 °C a 90 °C. Některé pračky mají speciální čisticí program. Důkladně pračku čistěte alespoň 1x měsíčně. Nezapomeňte na dvířka, těsnění, vnitřní prostor pračky, zásobník a filtr. Kontrolujte stav hadic přívodu a odvodu vody. Dejte pozor na vlhkost v místnosti i v pračce, dbejte na pravidelné větrání místnosti a po každém praní nechte otevřená dvířka i zásuvku na prací prášek. Časem to budete dělat automaticky, jako třeba velký jarní úklid .

Jak vyčistit pračku kyselinou citronovou

Touto kyselinou lze stejně jako octem odstranit skvrny z nerezové oceli, vyčistit sklo na dvířkách pračky i skvrny. Do prázdného bubnu pračky nasypte 250 g kyseliny citronové, zapněte pračku naprázdno na minimálně 60 °C a co nejdelší cyklus. Kyselinu citronovou lze kombinovat s octem. Pokud máte doma málo místa, mrkněte se, jak vybrat vrchem plněnou pračku, která může být super volbou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.