Úrazové pojištění
Featured

Vyznejte se v úrazovém pojištění: Víte, kolik peněz dostanete?

Pojišťovny se dnes předhání v různých nabídkách, a tak může být docela oříšek se v nich vyznat. Pokud se v tom i vy trochu ztrácíte, poradíme vám, podle čeho vybrat to nejlepší úrazové pojištění – jak pro sebe, tak své děti. Nenechte se zlákat líbivými hesly a zjistěte, na co se při volbě zaměřit.

Kdy si sjednat životní a úrazové pojištění

Mít dobré životní a úrazové pojištění by dnes měla být samozřejmost pro většinu lidí. Kdy je obzvlášť dobré o něm uvažovat?

  • Nechcete, aby vaše rodina strádala, pokud nebudete moci pracovat.
  • Rádi byste si zajistili finance na případnou rehabilitaci a další péči.
  • Věnujete se rizikovým aktivitám a máte strach z úrazu.Máte hypotéku a bojíte se, že byste ji po úrazu nedokázali splácet.
  • V případě úmrtí se chcete o rodinu finančně postarat.

Jaké jsou rozdíly v úrazovém pojištění

Možná tušíte, že rozdíly v částkách, které vám jednotlivé pojišťovny přiznají, můžou být opravdu velké. Nepodceňujte proto důkladný průzkum trhu a jednotlivých nabídek.

Obecně se dá říct, že čím větší zranění, tím větší jsou i rozdíly v plnění jednotlivých pojišťoven. V extrémních případech to může být i víc než milion korun.

Příklad: Zraníte se při sportu a máte trvalé následky v pohyblivosti ruky. Jedna pojišťovna vám jako kompenzaci nabídne 250 tisíc Kč, zatímco jiná vaše zranění ohodnotí na 600 tisíc Kč. Rozdíl je tedy celých 350 tisíc Kč.

Jak poznat nejlepší úrazové pojištění

Při výběru pojišťovny sledujte dva důležité parametry:

  • Oceňovací tabulky

Jsou to tabulky, podle kterých jednoduše poznáte, jak vysokou částku od pojišťovny dostanete za jednotlivé úrazy. V tabulce je totiž každý úraz označený určitým procentem. A čím vyšší procento, tím vyšší plnění.

Tyto tabulky najdete buď v pojistných podmínkách, nebo na internetu.

  • Progresivní plnění

Progrese znamená, že čím vážnější úraz se vám stane, tím vyšší částku dostanete. Například při nejvážnějším tělesném poškození můžete od pojišťovny získat zhruba 4–8násobek pojistné částky, kterou máte sjednanou.

Tip: Pro přehlednost byl vytvořený systém RUP, neboli rating úrazového pojištění. Ten srovnává, kolik peněz pojišťovny za úrazy svým klientům vyplácí. Do výpočtu přitom zahrnuje jak oceňovací tabulky, tak progresivní plnění.

Úrazové pojištění pro děti

Pokud máte děti, možná uvažujete o úrazovém pojištění i pro ně. Dejte si ale pozor na to, jestli je vaše pojišťovna nerozřazuje do rizikových skupin. Děti, které aktivně sportují – a to jak závodně, tak rekreačně –, totiž zpravidla patří do nejrizikovější skupiny. A za vrcholový sport někde bývají i výrazné příplatky.

Sjednejte si úrazové pojištění online

Výhodou dnešní doby je, že už nemusíte obcházet jednotlivé pojišťovny a porovnávat si doma jejich letáky. Existují online nástroje, které tuto práci odvedou za vás. Srovnají pro vás jednotlivé nabídky a vy už si jen vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

Životní a úrazové pojištění si tak bez problémů sjednáte z pohodlí domova během pár minut.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *