Stavba

Jak na zazimování bazénu

Ten správný čas na zazimování bazénu přichází, jakmile teplota vody v bazénu po několik dnů dosahuje kolem 10 až 15 °C. To už tuto povinnost neodkládejte.

Období příchodu prvních mrazíků je tedy na zazimování bazénů jako stvořené. Pokud bychom začali s jeho zazimováním příliš brzy a teplota bazénové vody by byla vyšší, hrozí nám nebezpečí přemnožení plísní a také řas. Pokud si na zazimování bazénu troufáme sami a bazén není po letní sezóně poškozený, bude se nám hodit i pár dobrých rad pro jeho zazimování.

Tip: Jak připravit zahradu na zimu?

Vyčištění dna a stěn bazénu

K nejdůležitějším činnostem patří důkladné vyčištění dna a stěn bazénu. Použijeme k tomu vysavač na bazénové plochy. Na menší bazén nám postačí poloautomatický bazénový vysavač s membránovým systémem. Vysavač se tak pohybuje sám a čistí dno bazénu. Na rozdíl od kladívkových vysavačů mají tyto typy tichý chod a jsou mnohem efektivnější ve svém výkonu.

Zdroj: roboticpoolcleaner.reviews

Čištění a ošetření vody

Ruční teleskopickou síťkou odstraníme nečistoty plovoucí na vodní hladině. Pískovou náplň filtrace propláchneme anebo po dvouletém používání vyměníme. Pak zkontrolujeme pH vody. Optimální hodnoty se mají pohybovat v rozmezí od 7 do 7,4. U chlóru by mělo být množství 0,3 0,5 mg/l. Pokud nejsou zjištěné hodnoty optimální, je zapotřebí následně  aplikovat přípravky na úpravu pH vody. Pokud požíváte kyslíkovou chemii, je třeba nejprve zjistit správnou hodnotu aktivního kyslíku s pomocí speciální testovací soupravy. Optimální hodnoty kyslíku jsou v rozmezí 8 až 18 kg/l. Pak je třeba zapnout filtraci a dostatečně promíchat vodu v bazénu.

Není bazén jako bazén

Záleží také na tom, jaký byl váš výběr bazénu. Pokud váš bazén patří do skupiny velmi moderních, sklolaminátových, fóliových, keramických nebo třeba kompozitních bazénů, pak stačí, když z něj na zimu upustíte vodu na hladinu sahající 10 cm pod vratné trysky. Voda, která v bazénu zbude, bazén nepoškodí. Bazén před jeho zamrznutím ochráníte pomocí speciálních plováků, které lze nahradit i za PET lahve.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.