Osmo olej na terasu
Pro kutily

Osmo olej na terasu zvládnete aplikovat i na podzim

Ne vždy se hodí odkládat ošetření dřevěných zahradních prvků až na jaro. Ochranný nátěr před zimou zabrání jejich degradaci v nejkritičtějším období v roce. Pro ošetření teras se hodí terasové oleje. Vyberte si Osmo olej na terasu s přírodním tónování.

Zahrada bez terasy není nikdy dokonalou

Právě na terase rádi odpočíváme. Hodí se mít terasu zastřešenou, ale i tu odkrytou. Podle počasí užijete obě. Terasy jsou ideální místo pro cvičení, hru dětí, k tomu, abyste si vytáhli práci a užili si ten nejlepší možný home office. Nejkrásnější terasy jsou dřevěné. Jejich krásu nenahradí žádný kompozit ani dlažba. Dřevo má pouze tu nevýhodu, že se neobejde bez ošetření.

Při ošetřování dřeva na terase bychom měli sáhnout po skutečné kvalitě

Tu nabízí Osmo olej na terasu. Patří mezi dražší produkty, ale jen zdánlivě. Jeho vydatnost je obrovská a 1 litr oleje vám vystačí na 24 m2 plochy. Při obnově nátěru přitom stačí jediná vrstva. Pouze nové nátěry je zapotřebí aplikovat ve vrstvách dvou.

Zdroj: barvy-osmo.cz

Osmo oleje jsou založeny na bázi přírodních olejů a vosků

Snadno se natírají a rozhodně na jejich aplikaci nepotřebujete profi lakýrníka. Zvládnete snadno svépomocí. Nátěr má schopnost odpuzovat vodu, díky čemuž je dřevo chráněné před nepříznivým počasím: vodou i mrazem. Pokud na terasu aplikujete bezbarvý odstín č. 007 teak, nebude terasa dostatečně chráněna proti UV. V tomto případě přidejte ještě nátěr UV olejem Osmo pro ochranu dřeva před UV zářením.

K aplikaci oleje si vyberte vhodné počasí

Dřevo terasy musí být suché, s vlhkostí maximálně 20 %, bez námrazy a očištěné. Broušení však nutné není, pouze pokud jsou na dřevu staré nátěry barvy či laku, odstraňte je. Čerstvé či impregnované dřevo je nutné nechat zvětrat několik týdnů dle návodů výrobce. Aplikaci pak proveďte štětcem po směru vláken dřeva. Dřevo nechte uschnout 12 hodin. Pokud aplikujete druhý nátěr, udělejte to až po důkladném zaschnutí předchozí vrstvy. Štětce vždy po použití pečlivě umyjte. Používat se pak dají opakovaně.

Zdroj: pexels.com

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *