automatizace domácnosti
Trendy v bydlení

Jak funguje chytrý dům a jeho výhody

Chytrý dům na dálkové ovládání kdy stiskem tlačítka otevřete okna, spustíte chytré rolety či markýzy a zapnete spotřebiče, poskytuje svým uživatelům maximální komfort. Inteligentní dům ovládá vnitřní teplotu, elektroniku i zabezpečení domu.

Klidně můžete mít možnost stiskem jednoho tlačítka roztáhnout všechny chytré žaluzie a mohou se spustit i vyrolovat chytré markýzy. Při odchodu z domu vám jedno stisknutí tlačítka umožní zavřít všechna okna, dveře, vypnout světla i spotřebiče v domě. Tato jistota odradí zloděje, i když zrovna nejste doma. Automatické zhasínání a rozsvěcení, vytahování chytrých rolet a umělé stíny přesvědčí každého, že jste uvnitř. Inteligentní domy jsou úsporné a ušetří vám až třetinu nákladů za energie.

Inteligentní domácnost

Inteligentní dům hravě propojuje všechny moderní technologie, jako systém centrálního vysavače, kuchyňské spotřebiče, stínící techniku, větrání i vytápění. Může jít o formu rekuperace, tepelné čerpadlo nebo solární panely. Umí ovládat osvětlení interiéru i exteriéru, zavlažovací systém, přístupový systém, jako automatické otevírání brány a garáže, ale i čistírnu. Můžete použít venkovní rolety pro chytrý dům nebo venkovní markýzy. Chytrý dům nabízí pohodlí a úsporu času. Velký přínos je i v omezení závislosti na všech vnějších zdrojích energie.

Inteligentní elektroinstalace

Automatizovaná domácnost má jednotný systém řízení všech funkcí, který propojuje jednotlivá nainstalovaná zařízení. Kromě výše uvedených funkcí může jít i o měření spotřeby, zabezpečení, kamery, ale i biometrický přístup, komunikace, distribuce audia i video signálu a vzdáleně zasílané správy. Inteligentní dům dovolí třeba nastavit různé teploty v jednotlivých místnostech. Samotné ovládání lze ovládat pomocí programu instalovaného na PC, tabletu, mobilu, televizi nebo třeba dotykovou obrazovku. Pokud jste mimo domov, lze funkce ovládat přes internet. Ovládání inteligentních domů a chytrá domácnost je intuitivní.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *