Dům a Zahrada

Jak vybrat bazén na zahradu?

Mít na zahradě vlastní bazén nám dopřeje mnoho letní zábavy, super osvěžení v horkém počasí a chvíle relaxace. Podle čeho vybírat bazén přináší naše rady a tipy.

Pořídit si bazén a k němu relaxační lehátko, to chce důkladné plánování. Je třeba se zamyslet nad různými faktory ještě před koupí bazénu. Pak nebudete své investice do bazénu litovat a přinese vám jen samou radost. Moci se v létě smočit a osvěžit však jistě oceníte.

Tip: Pergola s krbem a udírnou

Nadzemní nebo zapuštěný bazén

Jde o jedno ze základních rozhodnutí, které je třeba na cestě k vlastnímu bazénu učinit. Nadzemní bazény jsou sice mnohem levnější, ale bohužel jejich životnost není tak dlouhá. Většinou nevytvářejí ani moc dobrý estetický dojem. U zapuštěného bazénu je ale nutno počítat s mnohem vyšší investicí, která se vám ale vrátí v podobě dlouhé životnosti a pěkného estetického dojmu. Vybírat lze z několika různých materiálů, jako je laminát, sklolaminát, keramika či hi-tech materiály.

Bazén na správném místě

Je třeba pečlivě vybrat budoucí umístění bazénu, aby byl od domu k bazénu zajištěn pohodlný, bezpečný a bezproblémový přístup. Pokud máte v plánu zbudovat zapuštěný bazén, musíte si vybrat místo, kde nevedou žádné elektrické či telefonní kabely, vodovodní či jiné potrubí. Pokud plánujete vybavit bazén se skákacím prknem nebo skluzavkou, umístěte jej tak, aby na tyto doplňky zůstal adekvátní volný prostor i přístup k nim.

Skladovací plochy u bazénu

Je dobré počítat i se skladovacím prostorem pro vybavení na údržbu bazénu, popřípadě na pomůcky do vody či krytý přístřešek na lehátko k relaxaci. Slunce je v létě velmi ostré. Pokud nemáte na zahradě zahradní domek, bude se vám hodit i menší přístřešek. Pokud chcete bazén umístit do stínu stromů, myslete na to, že mohou vodu v pylové sezóně znečistit. Pokud bude na bazén svítit slunce, pomůže udržet příjemnou teplotu vody.

1 COMMENTS

  1. A rovnou si bazén nechte i zastřešit od profesionálů. Ušetříte peníze na chemii a čištění bazénu, nepadá vám do něj nepořádek z okolí a chrání vaše děti i mazlíčky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.