Trendy v bydlení

7 tipů pro použití šedé barvy v obýváku

Šedá barva je novou černou. Používá se v oděvním průmyslu i v oblasti interiérového designu. Nejuniverzálnější barva, jaká existuje, je právě šedá. Kouzlo šedého tónu je zejména v tom, že vedle něj vynikne každá, i sebeméně výrazná barva. Silně se promítá do světa módy a sluší i interiéru.

1.   Šedá jako nepostradatelný pomocník

V interiérovém designu vůbec není nevýrazná a je zcela nepostradatelná. Pro ostatní barvy v prostoru má velký význam. Umí ztlumit ostré a příliš zářivé tóny a naopak dává vyniknout zemitým a přírodním odstínům, které sami o sobě nejsou příliš výrazné. Aktuální trendy přejí spojení šedé s červenou, purpurovou, růžovou, žlutozelenou, tyrkysovou i lososovou.

2.   Kam s šedou barvou

Šedou barvu lze v interiéru aplikovat v podstatě kamkoliv. Je velmi vhodná na stěny i na nábytek. Výborná je do prostor a místností, které mají působit spíše decentním, než vtíravým dojmem. V obývacím pokoji bude vypadat dobře, obzvláště když ji doplníme teplou doplňkovou barvou.

Zdroj: architecturaldigest.com

3.   Kombinace s doplňky

Pokud preferujete funkčnost a eleganci, kombinujte ji s materiály, jako je ocel, kov a kámen v šedých tónech. Doplňte šedozelené rostliny, které navozují pocit příjemného proudění energie. Šedá barva nemusí mít jen doplňkový charakter. Vypadá působivě například v podobě metalického přehozu na pohovce, na stínítkách lamp a rozhodně nic nezkazíte, pokud do svého obývacího pokoje položíte šedý koberec s vysokým vlasem a třásněmi.

4.   Obývací pokoj a šedá na stěnách

V obývacím pokoji najde šedá barva široké uplatnění. Moderní, urbanistický styl bydlení miluje šedé společenské místnosti a obývací pokoje. Vysoce impozantní jsou dvě protilehlé šedé stěny v kombinaci s jinou barvou. Například jasně jemnou pastelovou barvou na zbylých dvou stěnách.

Zdroj: architecturaldigest.com

5.   Čalounění na nábytku

Luxusní dojem vytváří také šedé čalounění na sedacím nábytku. K šedé sedací soupravě přidejte několik kontrastních, zářivě růžových nebo zelených taburetů a konečný dojem bude naprosto dokonalý.

6.   Textilní materiály

Doplňky a dekorace zvolte v sivých či metalických tónech, které budou velmi působivé. Zapojte závěsy a polštářky, které zútulní prostor. Šedý plyš je vysoce efektivní.

Zdroj: houzz.com

7.   Tapety

Velmi moderní jsou tapety. Klidně je zvolte v šedých tónech. Nástěnných samolepicích tapet, tapetových pruhů v šedých odstínech s různými ornamenty a dekorativních obrazů je na trhu nepřeberné množství.

1 COMMENTS

  1. Dobrý den,
    mohla bych se zeptat kde bych sehnala tři obrazy peří, které máte na vašich stránkách u kombinace šedé barvy?
    V bílých rámech…

    Děkuji
    Klásková Petra

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.