Interiér

V domácnostech se čím dál častěji objevují kusové koberce

Doby, kdy bylo trendy položit koberec přes celou plochu podlahy, jsou už téměř pryč. Dnes se v domácnostech upřednostňuje linoleum, vinylová či plovoucí podlaha. Ve srovnání s koberci se v nich tolik nedrží prach, snadněji se čistí, a když se vám na ně něco vylije, nejde o žádnou tragédii.

Prodejci koberců se však nemusí obávat, že by přišli o své podnikání. Koberce z domácností nevymizely úplně, obešli bychom se bez nich jen těžko. Ráno po probuzení chce každý stoupnout do měkkého a teplého koberce. Před sedací soupravou se nám taky nějaký hodí, a ještě jsme nezmínili dětské pokoje. Tam všude najdou uplatnění kusové koberce.

Děti by si určitě neměly hrát na studené zemi

Začněme právě s dětským pokojem. Omyvatelná podlaha je tam extrémně praktická, jenže nemůžete děti nechat hrát si na studené zemi. Pořiďte jim aspoň kusový koberec a naučte je trávit čas na něm. Dětský koberec může mít přímo vzor silnic a posloužit jako hrací plocha. Holčičky pak ocení třeba koberec se srdíčky či koťátky. Krásně vypadají třeba kulaté dětské koberce.

Koberce s vysokým vlasem se hodí do ložnice a obýváku

Jestliže chcete ráno po probuzení stoupnout do měkkého příjemného podkladu, investujte do koberce s vysokým vlasem. Jsou opravdu příjemné, na druhou stranu se velmi špatně čistí, a proto nejsou vhodné do domácností s domácími mazlíčky. Kromě ložnice se určitě hodí i do obývacího pokoje před sedačku.

Na schodiště patří běhouny

Na studené schodiště se pokládají běhouny. Nepatří tak úplně do kategorie kusových koberců, protože se stříhají podle potřeby, ovšem mohou posloužit i do místností, kde máte jinak studenou dlažbu či lino. Hodí se i do obývacího pokoje, jídelny, ložnice nebo chodby.

Malý kobereček se hodí již před dveře

Na závěr nezapomeňte, že kusové koberce, či spíš koberečky, se často umisťují již před dveře. Máme na mysli rohožky, jejichž hlavním účelem je očistit obuv před vstupem do bytu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *