zahradní domky
Dům a Zahrada

Zahradní domek může být velice užitečný

Na zahradách se dobře vyjímají různé druhy staveb, například pergoly či altány. Do tohoto prostředí se však hodí i zahradní domky, které jsou v první řadě hlavně praktické, i když mnohé verze dokáží potěšit i nejednoho milovníka pěkné architektury.

Který si vybrat?

Běžně se pochopitelně neprodává pouze jeden druh zahradního domku, výběr je daleko širší. Mezi jednotlivými typy navíc nejsou rozdíly pouze v rámci vizuálních vlastností, ale odlišují se od sebe svými rozměry a samozřejmě i cenou. Vybrat si tudíž vhodný zahradní domek nemusí být úplně brnkačka. Hodně záleží na tom, jakou funkci má tato stavba zastávat.

1. Na nářadí

Majitelé své zahradní domky nejčastěji využívají pro uskladnění techniky a nářadí. Když není součástí pozemku garáž, případně je už plná, je stavba zahradního domku rozumnou volbou.

Vhodné modely dokáží pojmout i těžší zahradní techniku typu sekačky, které se jinak často velmi složitě skladují. Zahradní domky mají výhodu v příznivé ceně, jelikož se jedná o jednoduché a relativně malé konstrukce.

zahradní domek - příslušenstváí

2. Místo pro hosty

Jen málokdo má ve svém obydlí dostatečně velkou kapacitu, aby si mohl dovolit u sebe na několik dní ubytovat hosty. I v tomto případě může pomyslný trn z paty pomoci vytáhnout zahradní domek. Je jasné, že k účelům ubytování nebudou stačit standardní modely na nářadí, ale něco většího.

Zde je už nutné sáhnout trochu hlouběji do kapsy a koupit velký zahradní domek. Některé verze svými rozměry dokáží příjemně překvapit. Ani ty nejlepší nejsou sice určeny pro dlouhodobé ubytování, jelikož jim chybí zateplení, ale občas se v nich přespat dá, zvláště pak v jarních a letních měsících.

Velký zahradní domek

3. Relaxační prostor

Mnoho lidí své zahradní domky využívá i k relaxaci. Jedná se o místo, které může být po patřičných úpravách vhodné třeba pro malování obrazů, případně k hraní na hudební nástroje. Také se domek dá docela jednoduše předělat na posilovnu.

Hodně samozřejmě záleží na velikosti. Čím větší zahradní domek je, tím více nabízí možností k seberealizaci.

Zahradní domek Susanna

Zdroj obrázků: skluzavky.cz

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *